BTSO, CERN'de görev yapan Türk bilim insanlarını ağırladı

BTSO, CERN'de görev yapan Türk bilim insanlarını ağırladı

Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi'nde (CERN) görev yapan Türk bilim insanları, bilimin ortaya çıkardığı yenilikler ve bilimin toplum hayatı ve endüstriye katkılarını anlattı.

CERN'de görev yapan Dr. Gökhan Ünel, Dr. Sezen Sekman ve Dr. Serkant Ali Çetin, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından düzenlenen Bursa İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları'na katıldı.

Toplantının açılışında konuşan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan, sürdürülebilir rekabeti korumanın ve geliştirmenin yolunun bilgiyi teknoloji üretimine dönüştürmekten geçtiğini söyledi.

Türkiye'nin CERN'e ortak üyelik statüsünün kısa süre önce onaylandığını hatırlatan Umutkan, "Dünyanın en büyük parçacık fiziği araştırma laboratuvarı olan CERN'de gerçekleştirilen deneylerle elektronik, telekomünikasyon, nanobilim, malzeme bilimi, nükleer tıp, bilişim teknolojisi, savunma sanayi ve mühendisliğin çeşitli dallarında birçok teknolojik gelişim yaşanmaktadır. Farklı alanlarda gerçekleştirilen bu bilimsel çalışmalar sayesinde firmalarımız, yeni ürün oluşturma, yeni pazarlara açılma ve yeni teknolojileri uygulama imkanını yakalayabileceklerdir." dedi.

Konuşmaların ardından Dr. Gökhan Ünel, Dr. Sezen Sekman ve Dr. Serkant Ali Çetin, bilimin ortaya çıkardığı yenilikler, bu yeniliklerin toplum hayatına ve endüstriye katkıları ve CERN'de gerçekleştirilen çalışmaları anlattı.
CİHAN
<< Önceki Haber BTSO, CERN'de görev yapan Türk bilim insanlarını ağırladı Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER