'Drej Ali'nin oğlunun nikâh şahidi Devlet Bahçeli

Adı Susurluk skandalıyla anılan "Drej Ali" lakaplı Ali Yasak, oğlu Halil Yasak’ı evlendirdi. Yasak'ın nikâh şahitliğini ise Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptı.

SHABER3.COM

Düğüne çok sayıda MHP'li de katıldı. Medya Urfa'nın haberine göre düğünde Halil ve Miray Yasak’ın nikahlarını MHP'li Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz kıyarken, şahitliklerini ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile TBMM Başkan Vekili Celal Adan yaptı.


'Drej Ali' kimdir?

Kamuoyunda Drej Ali olarak bilinen Ali Yasak, 1956 yılında Urfa'da doğdu. 19 Aralık 1977 tarihinde Ülkü Ocakları Derneği Urfa Şubesi Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

1978 yılında Urfa Eğitim Enstitüsü Öğrenci Derneği Başkanı oldu. 12 Ocak 1978'de kanunsuz yürüyüşe katılmaktan tutuklanmış, 25 Ocak 1978 tarihinde yapılan mahkemesinde tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. 26 Ocak 1978'te karşıt görüşlülerle girdiği silahlı çatışma neticesinde yaralandı.1988'de Milliyet gazetesini kardeşi ile ilgili bir haber yüzünden tarattı. Korkut Eken, DGM savcılığına 24 Şubat 1997'de verdiği ifadede, Çatlı gibi Yasak'ın da, 1987-88'de MİT tarafından, yurtdışında PKK ile mücadelede kullanıldığını söyledi.

Abdullah Çatlı ile 1979'dan beri tanışıyor. Adamları 1990'da Cağaloğlu'da 12 kişiyle sopalarla gazete bastı. 1989'da İnci Baba'yı vurdu. 5 Haziran 1997'de Gazeteci Mahmut Övür'e yapılan saldırıyı azmettirdiği ileri sürüldü.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı'na talimatla ifade verdi ve hakkında gıyabi tutuklama kararı kaldırıldı. 1 Ekim 1997'de Şişli'de bir pavyonda yakalandı.

Mahmut Şahin'in kızı Fatmagül Şahin'i ölümle tehdit etmek suçundan çıkarıldığı Üsküdar Cumhuriyet Savcılığı tarafından delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.

Korkut Eken, İstanbul DGM Savcılığı'nda 24 Şubat 1997'de verdiği ifadede MİT'te görevli olduğu 1987 - 88 tarihlerinde Çatlı ve Aliye Yasak ile tanıştığını ve bu kişilerle MİT'in yurtdışında PKK'ye yönelik bazı istihbari faaliyetlerinde birlikte çalıştıklarını söyledi.

Drej Ali, Susurluk skandalının baş aktörlerini bir araya getiren kızkardeşinin düğünüyle de gündeme geldi.
<< Önceki Haber 'Drej Ali'nin oğlunun nikâh şahidi Devlet Bahçeli Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER