Gönül erleri hiç durmadan yürüyorlar!

Nijerya'da bir ümit daha yeşerdi. Vali Yardımcısı Umar, "Sizlerin burada oluşundan çok memnunuz." deyip teveccühünü bildirdi..

Nijerya'da yeni bir Türk okulu açıldı

Hiç durmadan yürümek için yola çıkan gönül erleri dünyanın değişik yerlerinde hizmet etmeye devam ediyorlar. Eğitim gönüllüleri bu kez kara kıtanın güzel ülkesi Nijerya'nın bağrına bir tohum daha saçtı. Kanoda Eyaleti'nde Nijerya-Türk Kız Lisesi'nin açılışını yaptı. 

Hiç durmadan yürüyorlar. Ülkemizin medarı iftiharları eğitim gönülleri, gönülleri fethetmeye, milletimizin adını yüceltip bayrağımızın Türkiye dışındaki ülkelerde de dalgalanması için köprüler kurmaya devam ediyorlar.

Kara kıtanın geleceğini aydınlatmak için yola çıkan gönüllüler bu kez Nijerya'da ülkenin en önemli eyaletlerinden Kanoda'da bir okul yaptı.

Nijerya-Türk kız lisesi açılış törenine Eyalet milli eğitim bakanı Alhaji Tajuddin Gambo eyalet vali yardımcısı Abdullah Umar ve çok sayıda üst düzey davetli katıldı.

Baştürk yerel dil Hausaca'da yaptığı açılış konuşmasında, 500 kişilik kapasitesi olan okulun en son teknolojiyle donatıldığını ve öğrencilerin dünya standardında eğitim almalarına olanak sağladığını dile getirdi.

Açılış töreninde konuşma yapan eyalet eğitim bakanı Sayın Alhaji Tâceddîn ise okullardaki kaliteli eğitime dikkat çekerek, okulun Nijerya'da diğer okullar için model teşkil ettiğini vurguladı.

Açılışa katılan Kanoda eyalet vali yardımcısı Abdullah Umar, okulun Nijerya'daki eğitim sistemine ve kalitesinin artmasına katkısı kesinlikle azımsanamaz olduğunu belirtip şunları söyledi:

"Sizlerin burada oluşundan çok memnunuz ve bu kalite ile burada olduğunuz müddetçe beraberce çalışmaya devam edeceğiz. Okulun laboratuvarlarını ve sınıflarını gördüm kesinlikle çok mükemmel. Böyle bir yatırımı eyaletimizde kazandıran Nijerya Türk Okulları yöneticilerine tüm samimiyetimle teşekkür ediyorum."
<< Önceki Haber Gönül erleri hiç durmadan yürüyorlar! Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER