Galatasaray HDI Sigorta: 3 - İnegöl Belediyespor: 1


Türkiye Erkekler Voleybol 1. Lig'de 16. hafta maçları bugün oynanan 3 maçla tamamlanırken günün önemli maçında Galatasaray HDI Sigorta, yeni salonunda konuk ettiği İnegöl Belediyespor'u 3 - 1 mağlup etti.

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı, 2016 Türkiye Erkekler Voleybol Ligi'nin 16. hafta maçında İnegöl Belediyespor ile karşılaştı.

Galatasaray Taçspor Tesisleri Daikin Park Voleybol Salonu'nda oynanan karşılaşmayı ev sahibi sarı kırmızılı ekip 25-22, 26-24, 20-25 ve 25-15'lik setlerin ardından 3-1 kazandı.

Türkiye Erkekler Voleybol 1. Lig'de 16. hafta maçlarında bugün oynanan karşılaşmaların sonuçları ise şöyle:
Galatasaray HDI Sigorta - İnegöl Belediyespor: 3 - 1
Maliye Milli Piyango - Tokat Belediye Plevne: 3 - 0
Arkas - Beşiktaş: 3 - 1

GALATASARAY SPOR KULÜBÜ DAİKİN PARK SALONU AÇILDI

Bu arada Galatasaray'da voleybol şubesinin kullanımı için yenilenen salonunun açılışı da yapıldı.

Sarı kırmızılı kulübün bünyesine katılan Taçspor Kulübü'nün Ataşehir'deki tesisleri içinde yer alan salonun açılışında Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Özkan Mutlugil, TVF Başkanvekili Mustafa Ekşi ile Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Voleybol Şubesi Sorumlusu Ali Yüce ve Galatasaray yönetim kurulu üyeleri, Taçspor Kulübü Başkanı ve Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm, İnegöl Belediyesi ve İnegöl Belediye Spor Kulübü Başkanı Alinur Aktaş hazır bulundular.

Türk voleybolunun hizmetine yeni bir tesis katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren TVF Başkanı Özkan Mutlugil, "Bizler için çok sevindirici bir gün. Burada çok önemli bir iş birliği var. Bu tesis Türk sporu ve voleybolu adına çok efektif bir şekilde kullanılacak. Ayrıca Galatasaray'dan bir de ricam var. Galatasaray Voleybol Okulları'nın tüm Türkiye'ye yayılmasını istiyoruz. Çünkü voleybola başlangıç yaşını 6'ya çekme hedefimiz var." değerlendirmesini yaptı.

Galatasaray Spor Kulübü Daikin Park salonunun açılışında konuşan Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, salonun yenilenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederken, "Taçspor Kulübü çok köklü bir kurum. Galatasaray'la birleşmesinden de güzel bir meyve ortaya çıktı. Bu tesis, spor okullarımıza ve voleybol A takımlarımıza hizmet verecek." dedi.

Öte yandan, Galatasaray Kulübünün voleybol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Ali Yüce ile Taçspor Kulübü Başkanı ve Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm de birer konuşma yaptılar.

Galatasaray Spor Kulübü Daikin Park Salonu'nun açılış kurdelesini Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve TVF Başkanı Özkan Mutlugil'in birlikte kesmesinin ardından, tesis içine geçilerek incelemelerde bulunuldu.
CİHAN
<< Önceki Haber Galatasaray HDI Sigorta: 3 - İnegöl Belediyespor: 1 Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:
ÖNE ÇIKAN HABERLER