İyi Partili Çıray'dan "Borsada işlemler durdurulsun" açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklayacağını belirttiği "müjde" sonrasında İyi Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Aytun Çıray'dan borsa konusunda yeni bir yorum geldiği ifade edildi.

SHABER3.COM

İyi Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Aytun Çıray, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cuma günü "müjde" açıklayacağını duyurmasının ardından gündeme gelen spekülasyonlar sebebiyle borsa işlemlerinin durdurulmasını ve soruşturma açılmasını talep etti.

Çıray, Erdoğan'ın "Cuma günü müjde vereceğiz" sözleri ve sonrasında yapılan açıklamalara tepki gösterdi. Çıray, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın "Yakında…" paylaşımına da yer verirken, spekülasyonlar sebebiyle borsa işlemlerinin durulmasını istedi.

"HER TÜRLÜ SPEKÜLASYON HAVADA UÇUŞUYOR"

Çıray, "Borsa işlemleri durdurulmalı! Sn Danışman sanki paparazzi programı sunuyor gibi 'Yakında' diye mesaj atıyor. Her türlü spekülasyon ortalıkta uçuşuyor. Piyasalar allak bullak. SPK kanununa göre resmen suç!!! SPK işlemlerini durdurun! Asimetrik ve gizli bilginin piyasa oyuncuları tarafından önceden bilinerek hileli ve haksız kazanç elde edilmiş olabilir." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamasından sonra enerji şirketlerinin hisselerinin yükseldiğine dikkat çeken Çıray, "Sn Erdoğan daha 'müjde' demeden enerji şirketlerinin hisselerinin ortalamalarının çok üstünde ve sebepsiz yükselmesi soruşturulmalı. SPK'nın derhal işlemleri durdurup, son 48 saattir kim ne aldıysa soruşturması gerekiyor. Başta bu bilgiye kamuda erişebilenlerin soruşturulması kanun icabı." dedi.
<< Önceki Haber İyi Partili Çıray'dan "Borsada işlemler durdurulsun"... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER