Kimse bizi duymuyor, kulaklar sağır!

Ölüm orucundaki Grup Yorum üyeleri Helin Bölek ve İbrahim Gökçek için kritik saatlere girildi. Aileleri, "Kimse bizi duymuyor, kulaklar sağır. Çocuklarımız göz göre göre ölüme gidiyor." diye feryat ediyor.

SHABER3.COM

Grup Yorum üyeleri Helin Bölek ve İbrahim Gökçek, maruz kaldıkları konser yasaklarının kaldırılması, kırmızı bültenle aranan üyelerinin listelerden çıkartılması ve çalışmalarını yürüttükleri İdil Kültür Merkezi’ne yönelik baskınların son bulması gibi taleplerle ölüm orucunda. 

Sarıyer’deki Direniş Evi'nde eyleminin 278’inci gününe giren Helin ile 281 gündür ölüm orucunda olan İbrahim’in sağlık durumları daha da kötüleşti.

HELİN BÖLEK VE İBRAHİM GÖKÇEK'İN SAĞLIK DURUMU KÖTÜLEŞTİ

Bölek ve Gökçek, 11 Mart’ta polis zoru ile Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmış, ancak tıbbi müdahaleye izin vermemeleri üzerine eylemlerini sürdürdükleri Direniş Evi’ne geri getirilmişlerdi.

Helin Bölek’in (solda) annesi Aygül Bilgi, kızı ve İbrahim’in sağlık durumunun giderek kötüleştiğini söyledi. 

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre son günlerde Bölek ve Gökçek’in daha çok kusmaya başladığı bilgisini aktaran anne Bilgi, “Daha önce de kusmaları oluyordu, ancak zorla müdahale girişiminden sonra bu durum giderek arttı. Çünkü düzenleri bozuldu ve o süreçte çok yorgun düştüler.” dedi.

"ÇOCUKLARIMIZ ÖLÜME GİDİYOR"

İlk günden bu yana bir anne olarak topluma duyarlılık çağrısı yaptığı söyleyen Bilgi, “Kimse bizi duymak istemiyor, kulaklar sağır. Son zamanlarda birazda olsa çocuklarımızın sesi duyulmaya başlanmıştı. Ancak Koronavirüs (Covid-19) salgınından sonra o ses de duyulmaz oldu. Çocuklarımız ölüme doğru gidiyor. Acilen bir şeyler yapmalı.” diyerek, dayanışma çağrısında bulundu.
<< Önceki Haber Kimse bizi duymuyor, kulaklar sağır! Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER