KKTC'de kanunsuz kürtaj yapan sağlık merkezine soruşturma


Girne'de faaliyet gösteren Ada Hospital isimli özel bir sağlık merkezinde, hamileliklerin yasal olmayan bir şekilde sonlandırıldığı tespit edildi. KKTC polisi olayla ilgili 6 kişiyi tutukladı.

Polis, Girne'de bulunan farklı bölgelerde ağaçlık alan içerisinde toplam 4 adet fetüs (üçüncü gebelik ayı başından doğuma kadarki devre içinde ana rahmindeki canlı) kalıntılarının da gömülü olarak bulunduğunu açıkladı.

Polis Basın Subaylığından alınan bilgiye göre, Girne'deki özel bir hastanede meydana gelen olay, 2013 ile 2016 yılları arasında yapıldı.

Polis, olayla ilgili F.K. (E-66), M.A.T. (E-40), V.Ö.T. (K-41), A.İ. (K-30) ve olayla bağlantısı olan A.D. (E-34) ile C.Ö.'yü (K-38) tutukladı.

Bu arada zanlıların bugün mahkemeye çıkarıldığı da öğrenildi.

BAZI BÖLGELERE GİZLİCE GÖMÜLMÜŞ

Polis Basın Subaylığı açıklaması şöyle:

"2013-2016 yılları arasında, Girne'de faaliyet gösteren Ada Hospital isimli sağlık merkezinde, yasal sınır olan on (10) haftadan büyük fetusların ameliyatla gebeliğin sonlandırıldığı tespit edilmiştir.

Mesele ile ilgili olarak Karakum Eski Zeyko Yağ Fabrikasının bulunduğu bölgede bir fetüs ve Çatalköy'de Hz. Ömer Türbesi yakınlarında ağaçlık alan içerisinde toplam dört adet fetüs kalıntıları gömülü olarak bulunmuştur. Mesele ile ilgili olarak olayda şüpheli görülen F.K.(E-66), M.A.T. (E-40), V.Ö.T.(K-41) ve A.İ. (K-30) ile hastane müstahdemi olup bahse konu fetüsleri ilgili yerleri gömmek suretiyle suçu örten suçunu işledikleri tespit edilen A.D. (E-34) ve C.Ö. (K-38) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir." CİHAN
<< Önceki Haber KKTC'de kanunsuz kürtaj yapan sağlık merkezine soruşturma Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER