Korona hastalarını "acı çekmesin" diye öldüren doktor tutuklandı

Almanya'nın Essen şehrinde görev yapan bir başhekim, yoğun bakımda tedavi gören iki ağır yeni tip Koronavirüs (Covid-19) hastasını kasten öldürme suçundan tutuklandı. Doktor savunmasında hastaları acı çekmesin diye öldürdüğünü iddia etti.

SHABER3.COM

Almanya'da yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tedavisi gören ve durumu ağır olan iki hastayı kasten öldürmekle suçlanan bir başhekim tutuklandı. 

Essen Savcılığı ve Essen Polisi'nden yapılan açıklamada, Essen Kliniği'nde görev yapan 44 yaşındaki başhekimin, hastalarına kasıtlı ve yasa dışı bir biçimde, ölüme yol açan ilaçlar verdiği belirtildi.

Yoğun bakım servisinde tedavi gören 47 ve 50 yaşlarındaki iki Covid-19 hastası, 13 ve 17 Kasım tarihlerinde yaşamlarını yitirmişti.

Zanlı başhekimin ifadesinde ölüm vakalarından sadece biri hakkında konuştuğu ve itirafta bulunduğu belirtildi. Nöbetçi mahkemece hakkında tutuklama kararı çıkarılan doktorun ifadesinde, büyük acılar çeken hastasının acılarına son vermek istediğini ifade ettiği bildirildi.

Essen Üniversitesi Kliniği'nden yapılan açıklamada ise, tutuklanan başhekimin geçen şubat ayında göreve başladığı aktarılarak, "Hekimin iki vak'ada ölmek üzere olan hastalarına, ölüm sürecini hızlandıracak bir madde verdiği ihtimali üzerinde duruluyor." denildi.

Klinik yönetiminin, ölüm vakalarından kuşkulanarak derhal Savcılığa ihbarda bulunduğu belirtiliyor. 
<< Önceki Haber Korona hastalarını "acı çekmesin" diye öldüren doktor... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER