Öztrak: "Erken seçim var" derlerse biz hazırız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, "Biz erken seçim istemeyeceğiz; ama karşı taraf, 'Ben artık bu işi yürütemiyorum, ben bu işi bırakıyorum, erken seçime gidiyoruz' derse biz her zaman hazırız." dedi.

SHABER3.COM

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. 

Parti Sözcüsü Faik Öztrak, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2019-2020 Adli Yıl Açılış Töreni'nin Saray'da  düzenlenmesini eleştirerek, açılışın daha önce Yargıtay'da gerçekleştiğine işaret etti. 

Öztrak, "AKP Genel Başkanının önünde ayağa kalkıp, cübbelerinin olmayan düğmelerini iliklemeye çalışıyorlar." diye konuştu.

"ZAM YAĞMURU VAR"

Türkiye ekonomisinin bu yılın 2'nci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1,5 daraldığını söyleyen Öztrak, şöyle konuştu: "Yılın 6 ayındaki ekonomideki daralma geçen yıla göre yüzde 1,9 olmuş. 2018'de 789 milyar dolar olan milli gelir, bu yılın 2'nci 3 ayı itibarıyla 722 milyar dolara düşmüş. Yani tam 77 milyar dolar azalmış. 2008 yılında dolar cinsinden milli gelirimiz 777 milyar dolardı. Yani bugün 11 yıl öncesinin gerisine gitmişiz. İlk 6 ayda milli gelirde erime 67 milyar dolar olmuş."

"VAKIFLARA 357 MİLYON HARCANDIĞINI ÖĞRENMİŞ OLDUK"

Öztrak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bazı vakıfları ile olan protokollerini iptal ettiğini belirterek, "Bugüne kadar İstanbul'un bütçesinden bu vakıflara 357 milyon 453 bin 972 lira harcandığını öğrenmiş olduk. Vakıflar bizim kültürümüzde çok önemli müesseselerdir. Hayırseverler servetlerini ve zamanlarını hayır işleri için vakfederse o vakıflara herkes saygı duyar. Ama vakıflar kurucularının şahsi servetlerini ve hayırseverlerin maaşlarını değil de kamunun kaynaklarını harcıyorlarsa bunun hesabı sorulur." diye konuştu. 

"BİZ ERKEN SEÇİME HER ZAMAN HAZIRIZ"

Öztrak, bir gazetecinin erken seçim beklentilerine parti olarak nasıl baktıklarını sorması üzerine, "Biz baştan itibaren söylüyoruz. Milletten yetki istediler, 'ülkeyi uçuracağız, çok daha hızlı karar alacağız' dediler ve bugün içinde bulunduğumuz bu rejimi kurdular. Biz erken seçim istemeyeceğiz; fakat karşı taraf 'ben artık bu işi yürütemiyorum, ben bu işi bırakıyorum, erken seçime gidiyoruz' derse biz her zaman hazırız." cevabını verdi.
<< Önceki Haber Öztrak: "Erken seçim var" derlerse biz hazırız Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER