Robert De Niro, Trump'ı eleştirdi

Ünlü oyuncu Robert De Niro, ABD Başkanı Donald Trump için 'korona virüsü salgınında yaptıkları karşısında herkesin apışıp kaldığı zırdeli' ifadelerini kullandı. De Nero, "Trump sadece Kasım 2020 başkanlık seçimine odaklanmış. Kaç kişinin öldüğü, Amerikalıların yaşamlarına ne olduğu umurunda değil" dedi.

SHABER3.COM

ABD’de Başkan Donald Trump’ı en çok ve en sert eleştiren isim olan ünlü aktör Robert De Niro, bu kez Trump’ı korona virüsü krizindeki performansıyla eleştirdi.

New York’taki evinden BBC’nin Newsnight programına bağlanan 76 yaşındaki aktör, ‘zırdeli’ diye nitelediği Trump’ın korona virüsünden ‘kaç kişinin öldüğünü umursamadığını’ öne sürdü.

‘Beyaz Saray Koronavirüs Gücü’nün üyelerinin Trump’a karşı çıkmaktan kaçınma çabasının Şekspiryen olduğunu’ söyleyen De Niro, “Başımızdaki delinin saçmaladıklarının etrafında kıvırıyorlar… Dehşet verici” diye konuştu.
 
NEW YORK VALİSİ CUOMO’YU ÖVDÜ

“Korkutucu, çünkü bu adamın yaptıkları karşısında herkes bir nevi apışıp kalıyor ve sersemliyor” vurgusu yapan ünlü aktör, Trump’la çatışmaktan çekinmeyen New York Valisi Andrew Cuomo’nun korona virüsü krizine verdiği karşılığı bir kez daha övdü.

“Cuomo müthiş iş çıkardı. Onun yaptıklarını Trump’ın yapmış olması gerekirdi, ama nasıl yapacağına dair hiçbir fikri yok” diyen De Niro, geçen hafta talk şovcu Stephen Colbert’e korona virüsü konulu film çekilirse New York Valisi’ni canlandırmak istediğini söylemişti.

‘ONLAR KENDİLERİNİ KANDIRABİLİR’ 

The Irishman filmiyle yeniden gündem olan Oscar ödüllü aktör, Trump’ın ‘sadece Kasım 2020 başkanlık seçimine odaklandığını, kaç kişinin öldüğünün, Amerikalıların yaşamlarına ne olduğunun umurunda olmadığını’ dile getirdi.

BBC sunucusunun bu sözlerinin Trump destekçilerinde ters tepeceği uyarısı üzerine De Niro şöyle konuştu: “Trump’ın umursar gibi yaptıkları aslında en çok hor gördüğü, en umursamadığı kişiler. Onlar kendilerini kandırabilir, ama Trump’ın umurunda değiller.”

Her ödül töreni konuşmasında Trump’ı yerden yere vuran ünlü aktör, 2018 Tony Ödüllerinde “Sadece bir tek şey söylemek istiyorum ….tir Trump” deklerasyonunda bulunmuş, geçen yıl da ‘Trump’ın suratına bok dolu torba fırlatmak istediğini’ açıklamıştı.

Demokrat Parti taraftarı sanatçı, 2016 başkanlık seçiminde Hillary Clinton’a, bu yılki seçimde Joe Biden’a destek açıkladı.
<< Önceki Haber Robert De Niro, Trump'ı eleştirdi Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER