"Mücadelemiz sonuna kadar sürecek"

MHP Genel Başkan Adayları Meral Akşener, Sinan Ogan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ kurultay seçilip divan seçilene kadar birlikte hareket edeceklerini açıkladı. Açıklamada, dört genel başkan adayı olarak mücadelelerinin sonuna kadar devam edeceği vurgulandı. Dört genel başkan adayı bugün bir araya geldi. Dört genel başkan adayının görüşmesi sonrasında yazılı açıklama yapıldı.

MHP'li başkan adayları TOMA'ların önünde

Video: Arşiv

Görüşme sonrasında yapılan yazılı açıklama şöyle:

MEŞRU TALEBİMİZ ENGELLENMEK İSTENİYOR

Milliyetçi Hareket Partisindeki haklı ve meşru değişim talebinin son günlerde çeşitli yollarla engellenmek istendiği açık şekilde görülmektedir. 19 Haziran’da çağrı heyeti tarafından düzenlenen 6. Olağanüstü Büyük Kongremiz Türkiye’nin dört bir yanından fedakarca Ankara’ya gelen üst kurul delegelerimizin ve ülküdaşlarımızın iradesini ortaya koymasına rağmen Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından alınan tedbir kararı ile yok sayılmak istenmiştir.
Diğer yandan, bütün bu süreçler devam ederken, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli tarafından 10 Temmuz’da bir toy havasında seçimli kurultay yapılacağı 78 milyonun huzurunda defalarca beyan edilmesine rağmen Yüksek Seçim Kurulu toplantısından sadece 10 dakika önce geri çekilmiştir. Türk Milletinin ve Devletinin hayati sorunlarına teşkil edecek olan bu kurultayı önce toplayacağım deyip sonra bundan vazgeçilmesi üzüntü vericidir. Çünkü Türkiye’nin kısa vadede Türk milletinin kaderinin belirleneceği erken genel seçim ve/veya referandum süreçlerine girmesi beklenmektedir.

 KURULTAY MESELESİ MİLLET VE DEVLET MESELESİ HALİNE GELMİŞTİR

Gelinen süreçte, kurultayımız artık sadece bir parti iç meselesi olmaktan çıkarak bir millet ve devlet meselesi haline gelmiştir. Ülkemizin krizden çıkışı için Milliyetçi Hareket Partisi kurultayı sadece Türk Milliyetçilerinin değil. Türk Milletinin tamamının umudu olmuştur. Sıkıntılarımız ağırlaşmışken, Türk Milletinin Ülkücü hareketin iktidarına ihtiyacı her zamankinden daha da artmıştır.
Milli ve tarihi sorumluluk altındaki Ülkücü iradenin iktidar yolun açmak için Milliyetçi Hareket Partisi’ndeki haklı değişim talebini dile getiren üst kurul delegelerimiz gerek imzaları gerek kongremize iştikaklarıyla bu taleplerini defalarca ortaya koymuşlardır. Ancak bazı kesimler tarafından görmezden gelinen, engellenmek istenen bu değişim talebi er ya da geç başarıyla neticelenecek ve Ülkücü harekete iktidar yolu açılacaktır. İktidar yürüyüşümüzün önünü kesmeye çalışan kimselere rağmen bütün Ülküdaşlarımıza dört genel başkan adayı olarak sözümüzdür;

BU MÜCADELEDEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ

“Bu kutlu mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz!” Dört genel başkan adayı olarak hukuk mücadelemizi sonuna kadar sürdürecek, kurultayımızı en kısa sürede toplayacağız. Biz, Türk milletine Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanının seçileceği kurultayımız toplanıp divan seçilene kadar istişare ve karşılıklı güven içerisinde ortak hareket edeceğimizi bildiririz. Bugünkü toplantımızda bu amaçla gerek kurullar oluşturulmuştur. 11 Temmuz 2016 tarihinde saat 14.00’te aşağıda adı geçene dört genel başkan adayı olarak Anadolu Otel’de istişare amaçlı bir araya geleceğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz.
Allah’ın izniyle başarıya ulaşacak ve Ülküdaşlarımıza bir bayram coşkusu daha yaşatacağız. Bu duygu ve düşüncelerimizle, Milliyetçi Hareket Partisi’nin dört genel başkan adayı olarak camiamızın, Milletimizin ve bütün Türk-İslam aleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimizle kutlar, Cenab-ı Allah’tan hayırlar getirmesini niyaz ederiz.“

MuhabirAjans
<< Önceki Haber "Mücadelemiz sonuna kadar sürecek" Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:
ÖNE ÇIKAN HABERLER