İlham Gencer 100 yaşında hayatını kaybetti

Türkiye'nin ilk piyanist şantörlerinden Bozkurt İlhami Gencer, 100 yaşında hayatını kaybetti. Acı haberi oğlu Bora Gencer, sosyal medya hesabından duyurdu.

SHABER3.COM

Sözcü'den Yaşar Anter'in haberine göre acı haberi oğlu Bora Gencer, sosyal medya hesabından böyle duyurdu:

* Babam, Türkiye’nin babası, benim canım, varlığımın sebebi. Dünya iyisi, insan, adam gibi adam Bozkurt İlham Gencer'i kaybettik. Gereken bilgileri daha sonra vereceğim. Büyük üzüntü içindeyiz. Çok uğraştık, çok emek verdik.

* Keşke elimizden daha fazlası gelebilseydi, Ahu Atmaca ve Ailesine verdikleri sonsuz emek ve uğraşı için binlerce teşekkür ederim. Hastane sürecinde  hastane doktorlarına ve hemşirelerine çok minnettarız. Allah sevenlerine sabırlar versin. Herkese sevgi ve saygılarımla.

Gencer'in cenazesinin yarın İstanbul'a götürülerek toprağa verileceği belirtildi. SÖZCÜ'ye konuşan İlham Gencer'in kızı Ayşe Gencer'in eşi müzisyen İmer Demirer, ”Kısa bir süre önce eşimi kaybetmenin acısını yaşarken şimdi babamızı kaybetmenin acısını yaşıyoruz. İlham Gencer'in cenazesi yarın İstanbul'a getirilecek ve Cuma günü öğle veya ikindi namazından sonra toprağa vereceğiz, cenaze törenin detayları henüz netleşmedi” dedi.

Gencer'in cenazesinin cuma günü öğle namazı sonrası Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.

100. YAŞINI KUTLAMIŞTI

Türkiye’de caz müziğinin yaygınlaşmasına önemli katkılarda bulunan Gencer, 30 Ağustos 2022’de Bodrum’da özel bir etkinlik ile 100. yaşını kutlamıştı.

Henüz beş yaşındayken annesinden aldığı derslerle ve evlerindeki konsol piyanoyu çalarak başladığı müzik hayatını yaşamının sonuna kadar sürdüren sanatçı, birçok unutulmaz esere de imza attı.
<< Önceki Haber İlham Gencer 100 yaşında hayatını kaybetti Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER