CAS'tan Trabzon'a müjdeli haber

Bordo mavili kulübe CAS'tan (Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi), sevindirici bir haber geldi.

CAS'tan Trabzon'a müjdeli haber

CAS, Trabzonspor'un Adrian transferi nedeniyle uyuşmazlık yaşadığı Al Nassr Kulübü'nden 1 milyon 800 bin euro almaya hak kazandığını bildirdi. Kısa vadede oyunculara ödemesi gereken yaklaşık 200 milyon liraya ihtiyacı olan Trabzonspor'da Adrian davasından gelen haber sevinçle karşılandı.

Bordo mavili kulüpten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, 3 sezon önce Al Nassr Kulübüne sattığı Polonyalı futbolcu Adrian Mierzewjski'nin transferinden kaynaklanan alacağını tahsil etmeye hak kazandığı açıklanırken şu ifadelere verdi:

"Profesyonel futbolcu Adrian Mierzejewski'nin, Al Nassr Kulübü'ne transferinden kaynaklanan, taksit ödemesi ve cezai şart konularındaki uyuşmazlıkla ilgili olarak FIFA'nın, şirketimiz lehine vermiş olduğu karar CAS tarafından da onanmış olup, ilgili karar gereği bugün itibariyle toplam 1 milyon 800 bin euro tutarında olan alacağımızın tahsili hususunda gerekli işlemlere başlanmıştır."

Bordo mavili yöneticiler, gerekli olan paraya bakıldığında tutarın küçük görünmesine rağmen, içinden geçilen sıkıntılı dönemde 'damlaya damlaya göl olur' mantığıyla hareket etmek gerektiğini vurguladı.

MANDIRALI'DAN BİREBİR MARKAJ

Trabzonspor'da göreve başlayan yeni teknik direktör Hami Mandıralı, oyuncularını pazar günü oynanacak Beşiktaş maçına hazırlamak için adeta tesislerde yatıp kalkıyor. Antrenmanlarda futbolcularıyla yakından ilgilenip düz koşu sırasında bile konuşarak futbolcusuna yakın olmaya çalışan Hami Mandıralı'nın her oyuncusuyla özel görüşmeler yaptığı belirtildi. Tüm futbolcularını yakından tanımak isteyen Hami Mandıralı'nın takımda aile ortamı yaratmak için kaynaşmaya özellikle önem verdiği, bu yönde çeşitli etkinlikler de düzenleneceği vurgulandı.

ÖZER VE MUSTAFA SEFERBERLİĞİ

Trabzonspor'da sakatlığı bulunan Özer Hurmacı ve Mustafa Yumlu'nun Beşiktaş maçına yetiştirilmesi için adeta seferberlik ilan edildi. Her 2 oyuncunun da sağlık durumuyla ilgili takım doktorundan sık sık bilgi alan Hami Mandıralı'nın maça yetiştirilememeleri halinde Mustafa'nın yerine Douglas'ı, Özer'in yerine de Marin'i sahaya sürmesi bekleniyor.

HAZIRLIKLAR SÜRDÜ

Trabzonspor, Beşiktaş maçı hazırlıklarını bu sabah basına kapalı olarak yaptığı antrenmanla sürdürdü. Teknik direktör Hami Mandıralı yönetiminde Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yapılan çalışmada, ısırma hareketlerinin ardından taktik antrenman gerçekleştirildi. 

<< Önceki Haber CAS'tan Trabzon'a müjdeli haber Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:
ÖNE ÇIKAN HABERLER