Edirne'de tahrip edilen engelli şarj istasyonu tamir edildi


Edirne'de kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından tahrip edilen engelli şarj istasyonu belediye tarafından tamir edildi.

Şehirde yaşayan engelli vatandaşların halkın arasında daha rahat bir şekilde dolaşmalarını sağlamak amacıyla belediye tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde şarj istasyonları kuruldu.

Saraçlar Caddesi ve Ayşekadın mevkiinde hizmete alınan istasyonları iki tane daha ilave edildi. İstasyonları Edirne halkına emanet ettiklerini belirten Gürkan, onun için herhangi bir önlem alma ihtiyacı hissetmediklerini söylemişti. Ancak kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, Kıyık Caddesi üzerinde bulunan istasyona saldırıda bulundu. Saldırı sonrasında şarj istasyonunun üst kısmında bulunan LED ekran tahrip edildi. Zarar gören istasyon tamir edildi. Belediye olayla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Hizmete alınmasından kısa bir süre sonra şehrin en işlek caddesi olan Saraçlar'daki şarj istasyonu da saldırıya uğramıştı. Saldırıda üç adet şarj kablosundan birisi sökülmüştü. Zarar gören istasyon belediye tarafından kısa sürede tamir edilmiş, sökülen kablonun yerine yenisi takılmıştı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, engelli vatandaşların haklarına sahip çıkmaya devam ettiklerini söyledi. Gürkan, "Engelli vatandaşların kentte özgürce hareket edebilmeleri, ayrıca toplumun onlara ve onların yaşamlarına saygı duymalarını sağlamak adına verdiğimiz mücadele devam edecektir. Tamir ettiğimiz Akülü Engelli Aracı Şarj İstasyonlarını tekrar Edirne Halkı'na emanet ediyoruz." diye konuştu.
CİHAN
<< Önceki Haber Edirne'de tahrip edilen engelli şarj istasyonu tamir edildi Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER