Julius Richard Petri - Doodle

Google'ın bugünkü Doodle'ı Petri kabının mucidi Julius Richard Petri için hazırlandı.

Julius Richard Petri - Doodle

31 Mayıs 1853'te doğan Julius Richard Petri'nin bugün, 161'nci doğum günü kutlanıyor. Google+' class='textetiket' title='Google haberleri'>Google bugün 161. doğum günü kutlanan Julius Richard Petri'ye özel Doodle hazırladı.

Bugün, dünyada Petri Dish( Petri kabı ) adıyla bilinen laboratuvar eşyasını mucidi olan ünlü bakteriyolog Julius Richard Petri'nin 161. doğum gününü kutlanıyor.

31 Mayıs 1853'te Barmende dünyaya gelen Julius Richard Petri başarılı bir kariyerin ardından 69 yaşına geldiğinde Zeitz'de hayatını kaybetti. Kaiser-Wilhelm-Akademi'de eğitim gören Julius Richard Petri aldığı eğitimin ardından Berlin’deki Charité Hastanesi'nde altı yıl boyunca  askeri hekim olarak görev yapmıştır.

PETRI KABI

Altı yllık askeri hekimlik kariyerirnin ardından Kraliyet Sağlık Ofisi'ne  (Kaiserliches Gesundheitsamt) atanan mucit Julius Richard Petri, dünyaca ünlü bir başka bakteriyolog olan Robert Koch'un asistanı olarak çalışmıştır.

Julius Richard Petri, bugün Petri kabı olarak bilinen laboratuvar aletini de Koch'un asistanlığını yaptığı dönemde bulmuştur.

Google'ın bugün Julius Richard Petri için özel olarak hazırladığı Doodle'da da altı adet petri kabı bulunuyor.

<< Önceki Haber Julius Richard Petri - Doodle Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER