Hafta sonu ve haftanın ilk yarısı ülke aşırı soğuyacak


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre; ülkede hafta sonu ve gelecek haftanın ilk yarısı aşırı soğuk hava etkili olacak. Kuzey ve Doğu kesimlerde yer yer yoğun kar yağışları bekleniyor.

Meteoroloji'nin genel durum tahmini şöyle:
"Mevsim normallerinin altında sıcaklıkların görüldüğü ülkemizin, bugün (Cuma) öğle saatlerinden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak yeni bir soğuk hava dalgasının etkisine gireceği ve sıcaklıkların hissedilir derecede düşeceği tahmin ediliyor. Hissedilir derece de sıcaklık düşüşleriyle birlikte iç kesimlerde yer yer -15 derecenin altı, Karadeniz sahil kesiminde ve Marmara'da -3 derece altı, Akdeniz ve Ege sahil kesiminde 0 derece ve altı hava sıcaklıkların görülmesi bekleniyor. Aşırı soğuk havanın önümüzdeki hafta ortasına kadar ülkemizde etkili olması bekleniyor.

Aşırı soğuk hava ile yurdumuzun Kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere kar yağışları görüleceği tahmin edildiğinden aşırı soğuk hava ve kar yağışlarının oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, çığ tehlikesi, kuvvetli buzlanma ve don, tarımsal faaliyetin yapıldığı bölgelerde zirai don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."
CİHAN
<< Önceki Haber Hafta sonu ve haftanın ilk yarısı ülke aşırı soğuyacak Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER