'Hainlik edenlerin çoğu üniversite mezunu'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Devlete hainlik edenlerin çoğuna bakın üniversite mezunu" görüşünü savundu.

'Hainlik edenlerin çoğu üniversite mezunu'

Kayseride yaptırılan bir imam hatip ortaokulunun açılışında konuşan Özhaseki; "Ne hikmettir bu okullardan bazen de böyle yamyamlar çıkıyor. Allah'a hamdolsun imam hatip gençliği gayet güzel okuyor, önüne bakıyor, milletini seviyor, hizmet etmek istiyor, devletiyle de asla bir problemi yok" ifadelerini kullandı.

"Okul yapmamıza izin verilmediğinde kaçak binalar yapardık"

İmam hatip okulu mezunu olduğunu hatırlatan Bakan Özhaseki, "İmam hatip okullarına yapılan zulümleri ben de biliyorum. Çünkü bu okulların senelerce vakıf başkanlığını yaptım. Yeni okullar yapmak istediğimizde vilayetten başlayarak, milli eğitim dahil bütün kapılar yüzümüze kapanırdı. Kaçak binalar yapardık. Yıllarca belediye başkanlığı yapmış biri olarak bunu söylemem abes ama ne yapalım, okulun içinde binayı çıkarız, öğrencileri doldururuz, oldu bittiye getiririz.

Hele 28 Şubat sürecinde neler yapmadılar ki kapatabilmek adına. Allah'a hamdolsun bu arada bizim yavrularımız okuyorlar, bizim de yüz akımız oluyorlar, devletine milletine sahip çıkıyorlar, bayrağına saygılılar, ezana hürmetliler. İçlerinde kolay kolay vatan haini göremezsiniz. Hele hele devletin üniversitelerinde okuyup, sonra da dönüp devlete küfreden insanlardan hiçbirini göremezsiniz."
<< Önceki Haber 'Hainlik edenlerin çoğu üniversite mezunu' Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER