Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'la görüşen Özel'e sert sözler: 'Yatmam çakal yatağında...'

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, isim vermeden mevcut CHP Lideri Özgür Özel'i eleştirdi. Kılıçdaroğlu, Özel'e Erdoğan ile görüşmesi sonrası "Yatmam çakal yatağında, aslanlar yese beni" dedi.

SHABER3.COM

Bir önceki dönem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın ikamet ettiği "1000 odalı saray hakkında bir yazı kaleme aldı.

T24'e yazan Kılıçdaroğlu yazısında Saray'a sadece 15 Temmuz sonrasında ve 1 kez gittiğinin altını çizdi. Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı: 

"Samimi söylemek gerekirse defalarca bürokrat ve siyasetçi olarak gittiğim Çankaya Köşkü'nün ağırlığı yoktu… Tarih yoktu… Çankaya Köşkü'ne girdiğinizde devletin kuruluşundaki atmosferi hissedersiniz. Sarayın bende yarattığı izlenim, bir kamu binasından çok, lüks ve ihtişamlı odaları ve yurt dışından getirildiği söylenen ve pahalı mermerlerden oluşan koridorları ile insanı rahatsız edici bir otel atmosferiydi… Erdoğan’ın bugün otururken neredeyse içinde kaybolacağı altın yaldızlı ihtişamlı koltuğu yoktu. Yoksulluğun, işsizliğin kol gezdiği Türkiye’de o lüksü, debdebeyi unutamam. Toplantı sırasında çay dışında sarayın fırınında piştiği söylenen sıcak kurabiyeler geldi… Çayımı içtim ama bu lükste bu kurabiyeler haramdır diye yemedim… Evet, yoksulluk içinde verilen bir milli kurtuluş savaşını ve o savaşın kahramanlarını düşündüğünüzde bu şatafatlı yaşam bize yakışmıyor… Ve bir daha da Sayın Bahçeli'nin sık sık gittiği saraya gitmedim ve hiçbir davete katılmadım.

'YATMAM ÇAKAL YATAĞINDA, ASLANLAR YESE BENİ'
Yani kıymetli dostlarım, ben Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı olduğumda, karşımda devletleşmeye başlamış 10 yıllık bir iktidar vardı. 15 Temmuz’dan sonra bu devletleşme süreci hızlandı ve kısa süre içerisinde tamamlandı. Ben, rahmetli Demirel, rahmetli Erbakan, rahmetli Ecevit gibi demokrasiyi içselleştirmiş bir siyasi rakiple değil, yargısıyla, askeriyesiyle, istihbaratıyla “BAAS” partisi benzeri, devletleşmiş bir yapıyla mücadele ettim. Ama şunu bilmenizi isterim;

“Geçmedim muhannet köprüsünden su apardı beni,
Yatmam çakal yatağında, aslanlar yese beni…”

NE OLMUŞTU?
Kılıçdaroğlu, Özel'in Erdoğan ile AKP Genel Merkezi'nde yaptığı görüşme öncesi, "Sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir" demişti.

Özel ise verdiği cevapta, "Müzakere de eden mücadele de eden bir siyaset için yola çıktık" ifadelerini kullanmıştı.
<< Önceki Haber Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'la görüşen Özel'e sert... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER