MSG'den İlhan İrem açıklaması

Böbrek yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden İlham İrem ile ilgili gelen 'tedavi' tepkisine MSG (Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği) Başkanı Ferhat Göçer'den cevap geldi.

SHABER3.COM

Uzun süredir yaşadığı böbrek yetmezliği sorunu nedeniye geçtiğimiz günlerde hayata veda eden İlhan İrem'in ardından sosyal medyada tedavisi için destek olunmadığı yönünde açıklamalar yer almıştı.

Bu durum üzerine bir açıklama yapan MSG (Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği) Başkanı Ferhat Göçer ise İrem'in tedavisi ile yakında ilgilenildiğini ancak sağlık durumu nedeniyle İrem'e organ nakli yapılamadığını ifade etti.

cumhuriyet.com.tr'de yer alan habere göre organ yetmezliği nedeniyle hayata veda eden İlhan İrem, cumartesi günü son yolculuğuna uğurlandı. Usta sanatçının naaşı, vasiyeti üzerine Türk bayrağına sarılı olarak AKM sahnesine getirildi. İrem, Bebek Camii'nde kılınan cenaze namazı sonrasında Aşiyan Mezarlığı'na defnedildi.  

"İLHAN İREM İÇİN KAÇINIZ ORGAN BAĞIŞINA DESTEK OLDU?"

Oyuncu Zeynep Beşerler, sanatçının vefatının ardından "Kusura bakmayın ama yıllardır Levent’te diyaliz merkezinde tedavi gören İlhan İrem için kaçınızın organ bağışına destek olmak adına paylaşımı oldu? Maalesef bu ülkede giden değerli" dedi.    Beşerler'in bu açıklamasının ardından, Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği Başkanı Ferhat Göçer açıklama yaptı.   

"BASINA YANSIYAN HABERLERİ ÜZÜLEREK TAKİP EDİYORUZ"

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:  "Değerli sanatçımız ve acı kaybımız İlhan İrem’le ilgili son günlerde medya ve sosyal medyada çıkan "Yaşarken kendisi ile ilgilenilmediği" ile ilgili haberleri kurum olarak üzüntüyle takip ediyoruz ve sizlerle bu bilgileri paylaşmak zorunda kaldığımız için üzüntümüz katlanarak artıyor…      "SAĞLIK DURUMU NEDENİYLE ORGAN NAKLİ YAPILAMADI" İlhan İrem’in hastalığı boyunca rutin ve yoğun bakım hizmetleri, ağırlıklı olarak Maslak'taki özel bir hastanede yapıldı ve masrafları, MSG olarak kurumumuzca sağlanan özel sağlık sigortası tarafından karşılandı. Aynı zamanda hastane yönetimi ile sürekli iletişime geçilerek gerek sağlık gerek maddi yönden takip edilerek bilgi akışı sağlandı. Yıllar önce akciğer (KOAH ve sonrası gelişen akciğer fibrozis, kalp vetmezliği ve takriben böbrek yetmezliği) sorunları ile başlayıp sonrasında çoklu organ yetmezliğine dönüşen süreçte tedavisi ile ilgili maddi bir sıkıntı yaşatmamaya özen gösterildi.
<< Önceki Haber MSG'den İlhan İrem açıklaması Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER