Üzülerek söylüyorum, ifade vermeye gitmeniz gerekiyor

Ayna grubunun solisti olarak da tanınan müzisyen Erhan Güleryüz, İğneada’da verdiği konserde Diyanet İşleri Başkanlığı'nı eleştirdiği için gözaltına alındı.

SHABER3.COM

İğneada’da verdiği 30 Ağustos Zafer Bayramı konserinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Cuma hutbesinde Atatürk’e yer vermemesini eleştiren müzisyen Erhan Güleryüz, konser sonrasında alelacele ifadeye çağrıldı. 3 saat ifade veren Güleryüz, daha sonra serbest bırakıldı.

İĞNEADA'DA KONSER VERMİŞTİ
  
Ayna grubunun solisti olarak da tanınan Erhan Güleryüz, İğneada’da verdiği konserde Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Cuma hutbesinde Atatürk'e yer vermemesini eleştirdi. 

Konser sonrasında Güleryüz, İğneada Belediye Başkanı ile birlikteyken başkanın telefonu çaldı. Başkan “Üzülerek söylüyorum, fakat ifadeye gitmeniz gerekiyor.” dedi.

Erhan Güleryüz, Demirköy İlçe Jandarma Komutanlığı'na gitti. Jandarma Güleryüz'e “yüklenen suçu ve haklarını” anlattı.

“DİNDAR VATANDAŞLARIMIZA YÖNELİK BİR SÖZ SARF ETMEDİM”

Güleryüz ifadesinde, “Ben herhangi bir dini düşünceye, dindar vatandaşlarımıza yahut belirli bir kılık kıyafet giyen kimselere yönelik herhangi bir söylemde bulunmadım. Böyle bir şey de aklımdan geçmedi. Ben Kurtuluş Savaşı döneminde dindar geçinen ve ancak sarığın cübbenin arkasına sığınarak milli mücadelenin akamete uğraması için çaba gösterenler olduğunu, buna ve onlarca ihanete, yokluğa, yoksunluğa rağmen Kurtuluş Savaşı'nı zafere kavuşturan Atatürk'ü bugün bazı kuruluşların anmaktan çekindiğini, bunun doğru olmadığını söyledim.” dedi.

Tarafsız Haber Ajansı’nda yer alan habere göre ifade sırasında İstanbul Barosu'ndan bir avukat hazır bulundu. 

Erhan Güleryüz üç saat süren ifade işleminin ardından gözaltına alınmadan serbest bırakıldı.


<< Önceki Haber Üzülerek söylüyorum, ifade vermeye gitmeniz gerekiyor Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER