İstanbul ya da herhangi bir yer...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun İstanbul'a kayyım imasında bulunması ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na 9 yıl 8 ay hapis cezası verilmesi Avrupa Birliği'nin (AB) başşehri Brüksel'in yakından takibinde. Kati Piri'den sonra Johannes Hahn da endişelerini dile getirdi.

SHABER3.COM

Avrupa Birliği'nin (AB) genişlemeden sorumlu üyesi Johannes Hahn, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 9 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmasını sert sözlerle eleştirdi.

CANAN KAFTANCIOĞLU YA DA BİR BAŞKASI...

Hahn, "Bir siyasetçinin ifadelerinin ki hatta hakarete yol açmış olsa bile nasıl 10 yıl hapis cezasına çarptırılabileceğini anlayamıyorum. Canan Kaftancıoğlu ya da bir başkası. İstanbul ya da herhangi bir yer." ifadelerini kullandı.

Johannes Hahn şahsi Twitter hesabına sabitlediği tweetin sonunda “Türkiye'den kötü haber” etiketine yer verdi. 

PIRI: ERDOĞAN MUHALEFETTEN İNTİKAM ALIYOR

Türkiye'ye yönelik bir eleştiri de Avrupa Birliği'nin eski Türkiye Raportörü Kati Piri'den gelmişti.

Piri şu ifadeleri kullanmıştı: “CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na sosyal medya paylaşımlarından dolayı 9 yıldan fazla hapis cezası verilmesi gerçeküstü ve şoke edici." 

Erdoğan'ın muhalefetin 31 Mart ve 23 Haziran'da yapılan seçimlerden zaferle çıkmasının intikamını aldığını belirten Piri, "Kabul edilemez! Sosyalistler ve Demokratlar Grubu Kaftancıoğlu'nun arkasında duruyor.” dedi.
<< Önceki Haber İstanbul ya da herhangi bir yer... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER