Danışma Kurulu'nda konuşulan projeler hayata geçiriliyor

Danışma Kurulu'nda konuşulan projeler hayata geçiriliyor

Çukurova Belediyesi Danışma Kurulu, onlarca fikri daha projelendirmek üzere harekete geçti. İleri yaş turizminden hijyene, parklarda nostaljik oyunlardan Adana'ya özgü sektör yaratmaya kadar birçok teklife sıcak bakan Başkan Soner Çetin, "Ayağı yere basan tüm öneriler hayata geçirilecektir." dedi.

TMMOB, ATO, ADASO ve AOSB'nin yanı sıra bir çok sivil toplum kuruluşu ile birlikte sanatçılar ve akademisyenlerin yer aldığı Çukurova Belediyesi Danışma Kurulunun 4. toplantısında onlarca öneri gündeme geldi. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, kurulun belediyecilik anlamında bir ilk olduğunu ve çok önemsediğini vurgularken 10'u aşkın önerinin projelendirilerek hayata geçirildiğini örnek vererek anlattı; "Orhan Kemal Kültür Merkezi, kedievi, engellilere havuz, emzirme evi, kentsel dönüşümde TMMOB'un önerileri temenni olarak kalmadı, hayata geçirildi." diye konuştu.

Kadına yönelik şiddete dikkat çekerken "Sadece nisan ayında Türkiye'de 57 kadın öldürülmüştür" bilgisini paylaşan Ev-Kad Başkanı Sema Turan Yapıcı, çöp konteynerlerinin üzerinin plastik yeşil çim ile kaplanmasını, ayrıca parklarda yakan top, sek sek gibi nostaljik oyunların teşvik edileceği ortamlar oluşturulmasını önerdi. İki öneri de Başkan Soner Çetin'in talimatıyla not edildi. Adana Rotary Kulübü Başkanı Turgut Parlak'ın kendi fabrikasında ürettiği ve koku giderici-haşere uzaklaştırıcı hijyenik kireç malzemesini Çukurova Belediyesi'ne hibe edebileceğini söylemesi alkışlarla karşılandı.

ENGELLİLER İÇİN OLİMPİK PARK ÖNERİSİ
Kurul üyelerinden Şehir Plancısı Cüneyt Erginkaya, engelliler için özel tasarlanmış bir park projesi hazırladığını belirterek "Projeyi bila bedel (karşılıksız) Çukurova Belediyesi'ne verebileceğini aktardı. Bunun üzerine konuşan Başkan Soner Çetin, "Genelde insanlar belediyelerden bir şeyler isterler. İş isterler, para isterler, yardım isterler, park isterler, yol isterler ve biz de yasalar ve imkânlar çerçevesinde yaparız. Ama görüyorum ki danışma kurulumuz istemiyor, veriyor, üstelik para da istemiyor, hibe ediyor." ifadelerini kullandı.

CİHAN
<< Önceki Haber Danışma Kurulu'nda konuşulan projeler hayata geçiriliyor Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER