Dünya Bankası, bu yıl Türkiye’ye 1,5 milyar dolar destek verdiğini açıkladı

Dünya Bankası, 2021’de Türkiye'ye toplam miktarı 1,5 milyar doları bulan 5 kritik kalkınma projesi için finansman desteği sağlandığını açıkladı.

SHABER3.COM

Dünya Bankası, 2021 mali yılında Covid-19 salgınından kaynaklı sağlık, ekonomik ve sosyal etkilerle mücadele için Türkiye'ye toplam miktarı 1,5 milyar doları bulan 5 kritik kalkınma projesi için finansman desteği sağlandığını bildirdi.

30 Haziran'da sona eren 2021 mali yılında yeni kredi onaylarıyla birlikte 23 projeyi desteklemek için sağlanan Türkiye'deki aktif kredi portföyünün 7 milyar doları aştığı aktarıldı.

Y??????eni mali yıl için hazırlanan finansman projelerine değinilen açıklamada, "jeotermal geliştirme, kentsel dayanıklılık, entegre su koruma, tarımsal gıda değer zincirlerinde iklime duyarlı ve rekabetçi büyüme, Türkiye'de dağıtık güneş fotovoltaik panellerinin yaygınlaştırılması, İzmir depremi sonrası yeşil, dayanıklı ve kapsayıcı yeniden inşa" gibi projelerin hazırlık çalışmalarının devam ettiği, bu projeler için henüz bir kredi anlaşması imzalanmadığı ifade edildi.
<< Önceki Haber Dünya Bankası, bu yıl Türkiye’ye 1,5 milyar dolar... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER