Flaş iddia: 'Olcay Kılavuz MHP'li yöneticiler tarafından öldürülmekten korkuyor'

Silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in arkadaşı Ömer Zengin, cinayette adı geçen eski MHP Milletvekili Olcay Kılavuz hakkında çok konuşulacak yeni bir iddia ortaya attı. Zengin, Kılavuz'un MHP'li üst düzey isimler tarafından öldürülmekten korktuğunu ifade etti.

SHABER3.COM

Ankara'da silahlı saldırıda öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in arkadaşı olan ve suikastla ilgili soruşturmada ifade veren Ömer Zengin Almanya'da saldırıya uğradı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yağan Ömer Zengin, 4 kişinin saldırısına uğradığını ve kafasında da biraz şişlik oluştuğunu belirtti.

Zengin, daha sonra ise Halk TV'de "Nasıl Olacak" programında Sinan Ateş cinayetine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"KILAVUZ, CİNAYETİN AYDINLATILMASI İÇİN KİLİT İSİM"
Olcay Kılavuz'un cinayetin azmettiricisi olduğunu düşünmediğini belirten Ömer Zengin, Kılavuz'ın cinayetin aydınlatılması açısından kilit isim olduğunu ve ifadesine başvurulması gerektiğini söyledi.

"SEMİH YALÇIN VE İZZET ULVİ YÖNTER TARAFINDAN ÖLDÜRÜLMEKTEN KORKUYOR"
Kılavuz'ın öldürülmekten korktuğunu iddia eden Zengin, "Olcay, İzzet Ulvi Yönter ve Semih Yalçın tarafından öldürülmekten korkuyor. Olcay cinayetin kilit ismi. Aşağıda torbacılar var, tetikçiler var. Cinayetin anatomisi Olcay'dan sonra başlıyor. Olcay, emniyet müdürlüğü, emniyet müdürleri ve İçişleri Bakanlığı diye gider" diye konuştu.

"KENDİSİNE SIRANIN GELMEYECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR"
Eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar'ın "Semih Yalçın öldürme talimatlarını veren kişi midir?" sorusuna da yanıt veren Ömer Zengin, şunları söyledi:

"Bu çözülmüş bir cinayet. Bu cinayetin nasıl olduğunu sokaktaki çocuk bile biliyor. Ellerinde bir ton mafya babası var. Bir şekilde birine mal ederler. Ama ben Olcay'ın korktuğunu yüzde yüz eminim. Günah çıkartmaya çalışıyor. Benim bir suçum, günahım yok diye çevresine bir şeyler anlatmaya çalışıyor. O, bu cinayet soruşturmasının yukarılara kadar gideceğini düşünmüyor, kendisine sıranın gelmeyeceğini düşünüyor.
<< Önceki Haber Flaş iddia: 'Olcay Kılavuz MHP'li yöneticiler tarafından... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER