Hidayet Karaca'dan flaş açıklamalar

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, Twitter hesabından yeni bir açıklama yayınladı.

Hidayet Karaca'dan flaş açıklamalar

14 Aralık'ta demokrasi ve medyaya yapılan darbe operasyonu kapsamında belgesiz ve delilsiz olarak tutuklanan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, resmi twitter hesabından avukatları aracılığıyla kamuoyuna bir duyuru yaptı.

"Siyasilerin talimatları sözlü emirle oluyor ama o talimatları uygulayan bürokrat, savcı, hakimlerse; kin, nefret, iftirayla kişisel ve kurumsal hakları gasp ediyorlar" diyen  Karaca," Bugün olmasa da yarın demokratik hukuk devletine yakışmayan kanunsuz işlem yapanlar o gün mahkemede dediğim gibi sanık sandalyesine oturacaklar. Benim veremeyecek hesabım yoktur. Alnım açık başım dik." ifadelerini kullandı.

İşte Karaca'nın avukatı aracılığıyla yaptığı açıklama....

Kamuoyuna;
1 yılı aşkın siyasi talimatlarla Samanyolu Yayın Grubu'na karşı yapılanları Zaman Gazetesi'nde yazmıştım. Siyasilerin talimatları sözlü emirle oluyor ama o talimatları uygulayan bürokrat, savcı, hakimlerse; kin, nefret, iftirayla kişisel ve kurumsal hakları gasp ediyorlar.

Bugün olmasa da yarın demokratik hukuk devletine yakışmayan kanunsuz işlem yapanlar o gün mahkemede dediğim gibi sanık sandalyesine oturacaklar. Benim veremeyecek hesabım yoktur.
Alnım açık başım dik. Ama o gün sanık sandalyesine oturanlar başlarını eğecek mahçup olacaklar. Buna olan inancım her geçen gün artıyor.

Siyasilere gelince, onlara dersi zaten vermesi gerekenler verir; ayrıca onlarla da Mahkeme-i Kübrada görüşeceğiz. Bu antidemokratik gidişten dolayı ümidini kesenlere sesleniyorum. Bir Hak dostunun dediği gibi;
"Karar kararabildiğin kadar ey gece!
Kararmanın son noktası aydınlığın başlangıcıdır."


Demokrasi ve hukuk bütün kurumlarda en güzel şekilde yaşanacaktır. Buna yürekten inanıyorum ve her geçen gün inancım daha da pekişiyor.

Destek olan ve olmayan herkese saygı ve selamlarımı sunuyorum.

Allah'a emanet olun.

314/1 tutuklusu Hidayet Karaca
<< Önceki Haber Hidayet Karaca'dan flaş açıklamalar Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER