Kırşehir olayları davasında 3 tutuklu sanıktan 1'i tahliye edildi

Kırşehir olayları davasında 3 tutuklu sanıktan 1'i tahliye edildi

Kırşehir'de 8 Eylül 2015 tarihinde 'Teröre Lanet Yürüyüşü' sonrasında çıkan olaylarla ilgili açılan ve daha sonra Yargıtay tarafından birleştirilen kitabevi ve çay ocağının tahrip edilmesiyle ilgili davanın bugünkü duruşmasında 3 tutuklu sanıktan 1'i tahliye edildi.

Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, tahrip edilen kitabevi davasından tutuklu Ramazan A. ve Ramazan D. ile zarar gören çay ocağı davasından tutuklu Şenol K., bazı tutuksuz sanıklar, müştekiler Demet Resuloğlu, Sait Akıllı, Mardin HDP Milletvekili Erol Dora ve tarafların avukatları katıldı.

Olaylarda adı geçen tutuklu ve tutuksuz yargılanan sanıkların avukatları, müvekkillerinin tahliyelerini istedi. Müşteki avukatları ise olayın organize işlenen bir suç olduğunu ileri sürerek tutuksuz yargılanan sanıkların da tutuklu yargılanmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, kitabevi davasının sanıkları Ramazan A. ve Ramazan D.'nin tutukluğunun devamına, çay ocağından tutuklu Şenol K.'nın tahliyesine karar vererek, duruşmayı 24 Mayıs 2016 tarihine erteledi.

Kırşehir'de 'Teröre Lanet Yürüyüşü' sonrası çıkan olaylarda HDP Kırşehir İl Başkanlığı binası ile bazı iş yerlerinin tahrip edilmesiyle ilgili 'Kasten öldürmeye teşebbüs, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme, mala zarar verme, iş yeri ve mülk dokunulmazlığını ihlal etme, kanuna aykırı gösteri ve yürüyüş düzenleme, yönetme' suçlamalarıyla çeşitli davalar açılmış, 6'sı tutuklu 17 sanık hakim karşısına çıkmıştı. CİHAN
<< Önceki Haber Kırşehir olayları davasında 3 tutuklu sanıktan 1'i... Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER