Netflix Türkiye’den çekiliyor mu?

Netflix, internet yayıncılığında RTÜK denetimi getiren yönetmelik kapsamında internet lisansı için başvuran şirketler arasında yer almadı. Netflix Türkiye yetkilileri bugün açıklama yapacak.

SHABER3.COM

İnternet üzerinden yapılan yayınlara Radyo ve Televizyon Kurumu (RTÜK) denetimi yolunu açan ve bu yayın platformlarına lisans alma zorunluluğu getiren yönetmelik tüm maddeleriyle yürürlüğe girdi. 
Yayın platformlarının yönetmeliğin yürürlük tarihinden itibaren bir ay içerisinde (RTÜK) lisans başvurusu yapması gerekiyor. RTÜK’e başvuran 247 şirket arasında, ilk günden bu yana ‘sansür’ tartışmalarına da neden olan Netflix Türkiye yok.

LİSANS İÇİN SON TARİH 1 EYLÜL

RTÜK’ten yapılan son açıklamada, “Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu Hakkında Yönetmeliğin Geçici 1’inci maddesi uyarınca anılan Yönetmeliğin yürürlük tarihinden itibaren bir ay içerisinde Üst Kurulumuza yapılması zorunlu bulunan başvurular 30 Ağustos 2019 Cuma, 31 Ağustos 2019 Cumartesi ve 1 Eylül 2019 Pazar günlerinde de alınmaya devam edilecektir.” denildi.

İnternet Hukuku uzmanı Prof. Dr. Yaman Akdeniz Twitter’dan yaptığı açıklamada RTÜK’e lisans için başvuran 247 şirket arasında Netflix Türkiye’nin olmadığını açıkladı. 

Netflix Türkiye’nin bugün açıklama yapması bekleniyor.

Netflix, Türkiye yetkilileri bugün saat 15.00’da konuyla ilgili açıklama yapacak.
<< Önceki Haber Netflix Türkiye’den çekiliyor mu? Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER