Türkler 'bize bir şey olmaz' dedi: Halkın yüzde 40'ı önlem alma gereği duymadı

Gezici Araştırma şirketinin Koronavirüs'e dair 1.068 kişi ile yaptığı ankette, Türkiye'de her 10 kişiden 4'ünün herhangi bir tedbir almadığı belirtildi. Salgına kısa zamanda çözüm bulunacağını düşünenlerin oranı yüzde 52,3 olurken, ruhsal problem yaşayanların oranı ise yüzde 24,2.

SHABER3.COM

Gezici Araştırma şirketi neredeyse tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınıyla ilgili olarak bin 68 kişiyle anket yaptı.

Cumhuriyet'ten Leyla Kılıç'ın haberine göre, salgının ardından vatandaşlara ilaç ve erzak stoku yapıp yapmadığının sorulması üzerine yüzde 52,4’ü stok yaptığını, yüzde 35,2’si ise normal ölçülerde alışveriş yaptığını söyledi.

Ankette katılanların yüzde 64,2’si salgına karşı bireysel tedbirler aldığını belirtirken, yaklaşık her 10 kişiden 4’ünün ise hâlâ bir tedbir almadığı kaydedildi. Tedbir almama nedenlerinin de sorulduğu yurttaşlar, 'kısa sürede virüse çözüm bulunacağı' ve 'kendisinin virüsten etkilenmeyeceği' gibi yanıtlar verdi.

100 KİŞİDEN 52'Sİ SALGINA ÇÖZÜM BULUNACAĞINI DÜŞÜNÜYOR

Yakın zamanda salgına çözüm bulunacağını düşünenlerin oranı yüzde 52,3 olurken, salgın sonrasında ruhsal problem yaşayanların oranı ise yüzde 24,2 çıktı.

Virüsten korunmayı sağlayacak bilgiler ilk olarak sosyal medyadan öğrenilirken sosyal medyayı görsel medya ve yazılı medya izledi. 

Ankette halkın yüzde 14,2’sinin de virüs salgını sonrası sosyal medyada hesap açtığı belirtildi.

<< Önceki Haber Türkler 'bize bir şey olmaz' dedi: Halkın yüzde 40'ı... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER