'Müftü karısıyım' dedi, bakın kim çıktı!

Gezi Parkı olayları sürecinde havada uçuşan yalan haberlere bir yenisi daha eklendi.

'Müftü karısıyım' dedi, bakın kim çıktı!

Gezi olaylarına destek için kamera karşısına geçip kendisini 'müftü karısı' olarak tanıtan Gül Taşlı Cenal isimli kadının Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde bar işletmecisi olduğu ortaya çıktı. Eski CHP Burhaniye İlçe Başkanı Faruk Cenal'ın eşi olduğu öğrenilen Gül Taşlı Cenal'ın görüntüleri partide de tepkilere neden oldu. 

Gül Taşlı Cenal, sosyal paylaşım sitelerine düşen bir videoda Başbakan Erdoğan'a hareketler ederek istifaya davet ediyor. Kendisini 'müftü karısı' olarak tanıtan ve başörtüsü taktığı görülen kadın, AK Parti mitinginde Başbakan Erdoğan'a olan hayranlığını dile getiren yaşlı kadına da hakaret ediyor.
   
Kendisinin de Müslüman olduğunu ve 5 vakit namaz kıldığını ifade eden Gül Taşlı Cenal, Başbakan Erdoğan'a beddua ettiğini söylüyor. Erdoğan'a seslenerek, "Müslümanlık senin tekelinde değil. Biliyor musun? Kesinlikle değil. Ayıp, ayıp" diyen kadın, "Benim kocam müftü diye sesini çıkaramıyor. Şalvarla dolaşıyor. Hayır efendim. Ben şalvarlı bir adamla evli olmak istemiyorum. Ben laik Türkiye Cumhuriyetinde medeni Türk toplumu istiyorum. Kot pantolon giysin dolaşsın. Niye? Size yalakalık yapsın dolaşsın diye. Onu da boşayacağım, Allah belamı versin" diyor.
    


Gül Taşlı Cenal'ın, CHP eski Burhaniye İlçe Başkanı Faruk Cenal ile 2010 yılında evlendiği ve Cenal'ın ikinci eşi olduğu öğrenildi. Eşiyle birlikte Burhaniye'de bar işleten Gül Taşlı Cenal'ın İstanbul Bilgi Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü mezunu olduğu ve bir dönem Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün basın danışmanlığı kadrosunda görev aldığı iddia edildi. Cenal'ın video görüntüsünün gazeteci-yazar Yılmaz Özdil tarafından sosyal medyada paylaşıldığı ancak daha sonra Özdil'in bu paylaşımları sildiği öğrenildi.
   
CHP KONU HAKKINDA İNCELEME BAŞLATTI
    
Görüntülerin sosyal paylaşım siteleri ve bazı televizyon kanallarında yayınlanmasının ardından CHP Balıkesir İl Başkanlığı konu hakkında inceleme başlattı. İl Başkanı Muzaffer Mavuk, "Gül Taşlı Cenal eski ilçe başkanımız Faruk beyin eşi. Her ikisi de parti üyemiz. Ancak şuanda partide aktif olarak görev yapmıyorlar. Konuyu yeni öğrendim. Gerekli incelemeyi başlattık, gereğini yapacağız" dedi. 

CİHAN

<< Önceki Haber 'Müftü karısıyım' dedi, bakın kim çıktı! Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:
ÖNE ÇIKAN HABERLER