MHP'de Arınç depremi: İl Başkanı görevden alındı...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Balıkesir İl Başkanı Orhan Dereli, "Cumhur İttifakı'nın ruhuna aykırı davrandığı gerekçesiyle" genel merkez tarafından görevden alındı. Dereli'nin yerine Ekrem Gökay Yüksel atandı.

SHABER3.COM

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli önceki günlerde sert ifadelerle Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç'ı hedef almıştı.  Ancak MHP Genel Merkezi, Arınç'ı hedef alan Balıkesir İl Başkanı Orhan Dereli'yi Cumhur İttifakı'nın ruhuna aykırı davrandığı gerekçesiyle görevden aldı. 
"TWEETLERİ BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA OLDU"

Yeniçağ'dan Fatih Ergin'in haberine göre; görevden alınan Dereli'nin 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi öncesinden beri Cumhur İttifakı'na aykırı ifadeleri olduğu, son olarak ise, Arınç'ı sosyal medyada hedef alan paylaşımlarının bardağı taşıran son damla olduğu iddia edildi.  

Partili kaynaklar, "Orhan Dereli, genel başkan Devlet Bahçeli'nin Bülent Arınç'ı eleştirdiği için o paylaşımları yaptı. Bu paylaşımlar genel merkeze bildirildi ve görevden alınmasına gerekçe yapıldı." diyerek MHP Genel Merkezine tepki gösterdi. 

Dereli'nin Arınç'a yönelik, "temsil ettiği köhne zihniyet, kuyruk acısı" gibi ifadeleri kullanması dikkati çekti. 

Dereli, görevden alınmasının ardındna henüz bir açıklama yapmazken, sosyal medya hesabından "Devir birbirinin arkasından konuşup, yüz yüze gelince sarmaş dolaş olan iki yüzlü iblislerinlerin devri olmuş."  şeklinde bir paylaşım yaptığı görüldü.   

Görevden alınan Dereli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda Bülent Arınç'ı şu şekilde hedef almıştı: 

"Demek ki Bülent Arınç’ın içinde eskiden kalma bir kuyruk acısı vardır veya başka maksatlara bilerek ve isteyerek hizmet etmektedir. 

Gençliğinde Manisa sokaklarında dedemin intikamını alacağım diyerek dolaşan Sümbüllü Arınç’ın hedef kitlesi kimdir? İntikamını kimden alacaktır?"  "Bülent Arınç ve onun temsil ettiği köhne zihniyet; MHP’nin politikadaki dominant rolünden, maşeri vicdanı temsil etmesinden ve siyasi konumunu aşan özgül ağırlığından rahatsızdır." 

"Bülent Arınç Türk milletinin bir ferdi olmaktan gocunuyorsa açıklamalıdır. Bülent Arınç, MHP’nin milliyetçilik anlayışı hakkında bilerek kafalarda istifham ve soru işareti bırakmak suretiyle hangi mahfillere mesaj vermektedir?"  

<< Önceki Haber MHP'de Arınç depremi: İl Başkanı görevden alındı... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER