Sarıçam Belediyesi'nden kadınlara sağlık eğitimi


Sarıçam Belediyesi ve Kent Konseyi'nin, ilçedeki kadınlara yönelik bilgilendirme toplantıları sağlık eğitimiyle başladı.

Sarıçam Belediyesi, Sarıçam Kent Konseyi Sağlık ve Sosyal İşler Meclisi ve Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliği ile başlatılan ilk eğitim seminerinde kadınlara, obezite ve fiziksel aktivite hakkında bilgi verildi. Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen eğitim programına Kürkçüler Mahallesi'nde oturan kadınlar katıldı. Sağlık ve Sosyal işler Meclis Başkanı Yeşim Akkaş, projede ilk olarak Kürkçüler Mahallesi'nin pilot bölge olarak seçildiğini söyledi. Yeşim Akkaş, sağlıklı yaşam çerçevesinde pilot bölge olarak seçtikleri Kürkçüler'de her salı ve perşembe günleri yürüyüş düzenlediklerini ifade etti.

Semineri veren uzman doktorlar, yeterli ve dengeli beslenme, temel besin grupları ve günlük ne miktarda alınması, obezitenin (şişmanlığın) neden olduğu sağlık sorunları, risk faktörleri, sağlıklı yaşam için fiziksel aktivitenin önemi, sağlıklı beslenme önerilerini anlattı. Eğitim sonunda konuşmacılar, kadınların sorularını cevaplandırarak, beslenme konusunda doğru bilinen yanlışlara dikkat çekti.

Sarıçam Kent Konseyi Başkanı Yusuf Özer, bu tür etkinliklerin süreceğini belirterek, Başkan Bilal Uludağ'a ve Sağlık ve Sosyal İşler Meclisi Başkanı Yeşim Akkaş'a teşekkür etti.
CİHAN
<< Önceki Haber Sarıçam Belediyesi'nden kadınlara sağlık eğitimi Sonraki Haber >>

Haber Etiketleri:  
ÖNE ÇIKAN HABERLER