CHP Sözcüsü Yücel’den 'kırmızı çizgi' vurgusu: 'Bunların dışında her şeyi konuşabiliriz'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü İzmir Milletvekili Deniz Yücel partisinin Manisa İl Danışma Kurulunda yaptığı konuşmada, “Bizim 3 tane kırmızı çizgimiz var. Mustafa Kemal Atatürk, Anayasa’nın değiştirilemez ilk 4 maddesi ve bayrağımız. Bunlar bizim kırmızı çizgilerimiz. Bunların dışında her görüşü dinleriz. Her görüşe saygılıyız. Her şeyi konuşabiliriz” dedi.

SHABER3.COM

BirGün'de yer alan habere göre Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İl Danışma Kurulu Toplantısı Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü İzmir Milletvekili Deniz Yücel’in katılımıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sitesi Lale Salonunda gerçekleştirildi.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıya CHP Manisa Milletvekilleri Bekir Başevirgen, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

"HER GÖRÜŞE SAYGILIYIZ"

CHP İl Başkanı İlksen Özalper’in açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü İzmir Milletvekili Deniz Yücel, “Bizim üç tane kırmızı çizgimiz var. Birincisi, kurucumuz, kurtarıcımız, değişmez önderimiz Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, bizim kırmızı çizgimiz. İkincisi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü. Vatanımız ve cumhuriyetimizin, o anayasamızın ilk dört maddesinde sayılan kurucu niteliklerin değişmez maddeleri. Ve üçüncüsü bağımsızlığımızın sembolü rengini şehitlerimizin kanından alan al bayrağımız. Bunlar bizim kırmızı çizgilerimiz. Bunların dışında her görüşü dinleriz. Her görüşe saygılıyız. Her şeyi konuşabiliriz. Demokrasi konuşmak demek tartışmak demek, uzlaşmak demek, ortak akıl üretmek demek. Biliyorsunuz, bir taraftan ülkenin normalleşmesi için birtakım adımlar atıyoruz. Bir taraftan da hem parlamentoda hem de sahada, sokakta en sert şekilde muhalefet etmeye devam ediyoruz. Ülke normalleşmeli” dedi. "ERKEN SEÇİM HALK İSTEDİĞİ ZAMAN OLACAK"

“Bir erken seçim tartışması yürüyor gidiyor” diyerek konuşmasına devam eden Yücel konuşmasını şöyle tamamladı: “Ben hep şunu söylüyorum 3 ay önce bir seçimden çıktık. İnsanlar belediye başkanlarını seçtiler. İnsanlar belediye meclis üyelerini seçtiler. Yani yerel yöneticileri seçtiler. Şimdi o belediye başkanlarının hizmet etme zamanı. Bugün erken seçimi konuşmuyoruz ama belki bir sene sonra önümüzdeki sene bunu ciddi ciddi konuşacağız. Genel başkanımız bu konuda çok net ifadeler kullandı. Genel Başkanımız dün noktayı koydu. Bizim milletvekili sayımız erken seçim ülkeyi erken seçime götürmeye yetmiyor. Ama iktidar ülkeyi bu şekilde yönetmeye devam ederse halkın sorunlarına gözünü, kulağını kapatmaya devam ederse, halkın sorunları, omuzlarındaki yük daha da artarsa işte o zaman bu iktidar erken seçim yapmak zorunda kalır. Halk erken seçim isterse buna kimse dayanamaz. Buna kimse direnemez. Erken seçim halk istediği zaman olacak. Biz istiyoruz ki hemen olsun. Önümüzdeki hafta olsun. Ama dediğim gibi orada parlamentodaki çoğunlukla alınması gereken bir karar var.”
Yücel’in konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.
"BAŞARININ MİMARI ÖZGÜR ÖZEL'DİR"

Deniz Yücel, konuşmasında 31 Mart seçimlerindeki başarının mimarının da Özgür Özel olduğunu ifade etti. Yücel, şunları söyledi:

“Siyaseti doğru okumak lazım. Sokağa rağmen siyaset yapılmaz. Biz ne yaptık sokağın sesini dinledik. Sosyolojiye rağmen siyaset yapılmaz. Biz ne yaptık sosyolojiye uygun doğru siyaset ürettik. Elbette bu başarıda herkesin payı var. Hayat pahalılığı altında ezilen emeklilerin, asgari ücretlilerin, işçinin, emekçinin, çiftçinin, esnafın payı var. Kadınların, gençlerin payı var. Örgütlerimizin payı var. 2019'da göreve gelen ve birer başarı hikâyesi yazan belediye başkanlarımızın payı var. Ama bu başarının bir de mimarı var. İttifaksız girdiğimiz bu tarihi seçimde gençliğiyle, enerjisiyle, heyecanıyla, motivasyonuyla bu başarıyı ilmek ilmek ören Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel bu başarının mimarıdır."
<< Önceki Haber CHP Sözcüsü Yücel’den 'kırmızı çizgi' vurgusu:... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER