Erdoğan 'yumuşama' dedi, Bahçeli vites yükseltti

Devlet Bahçeli, bayram mesajında Erdoğan'ın sözleriyle örtüşmeyen değerlendirmeler yaparak, “Yumuşama mesajlarına özenle saklanan ve sarılan yalan, dedikodu ve iftira kampanyasının hangi sinsi emellere, hangi sakat hedeflere odaklandığı az veya çok bellidir” dedi. Ekonomiyi toparlama sürecinin "ufukta göründüğünü" savunan Bahçeli, "Bu nedenle ülkemizde anormal hiçbir şey yoktur, hatta normalleşme safsatalarıyla milletimizin sinir uçlarını tahriş edecek gizli gündem teşrifatçılarına ikna olacak ve itibar edecek de olmayacaktır" ifadelerini kullandı.

SHABER3.COM

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kurban Bayramı mesajı yayınladı.

BirGün'de yer alan habere göre mesajında muhalefete yüklenen, iktidara ise dokundurmalarda bulunan Bahçeli’nin, “yumuşama” ve “normalleşme” kavramlarını kullanarak yaptığı değerlendirmeler dikkat çekti. Böylece Bahçeli, bugünkü bayram mesajında "yumuşama"ya olumlu referans veren Erdoğan ile ayrıştı.

“Dünyanın kaotik bir çıkmaza sürüklenmesine karşın Cumhuriyet’in yeni yüzyılında Türkiye’miz müessir ve müstesna bir görüntü çizmektedir” diyen Bahçeli, “Türkiye Yüzyılı” programına övgüde bulundu.

Bahçeli, sözlerinin devamında, Türkiye’de “anormal hiçbir şey olmadığını” ifade ederek şunları kaydetti:

“Toplumsal ve siyasal istikrarı tahkim ve takviye edecek ekonomik toparlanma ve serpilme dönemi de çok şükür ufukta görülmüştür. Bu nedenle ülkemizde anormal hiçbir şey yoktur, hatta normalleşme safsatalarıyla milletimizin sinir uçlarını tahriş edecek gizli gündem teşrifatçılarına ikna olacak ve itibar edecek de olmayacaktır.”

"YUMUŞAKLIK POZU VEREN..."

“Gerçekleri çarpıtarak, fason teklifleri sıcak tutarak, fiyaskoya dönmüş anlayışlarını münafık taktiklerle kapatmaya çalışarak kendilerine siyasi nefes borusu açmaya heveslenenlerin gayeleri boş, gayretleri boşunadır” ifadelerini kullanan Bahçeli, “yumuşama” meselesine ilişkin ise şu sözleri sarf etti:

“Yumuşama mesajlarına özenle saklanan ve sarılan yalan, dedikodu ve iftira kampanyasının hangi sinsi emellere, hangi sakat hedeflere odaklandığı az veya çok bellidir. Bir yanda yumuşaklık pozu veren, diğer yanda meşrep ve müktesebatında taşıdıkları nefret ve öfkeyi sağanak halinde yağdıran siyasi hasis ve hırçın zihniyetlerin ikiyüzlülüğü bugünlerde utanç verici düzeylerdedir. Kutuplaşmayı törpülemek yerine kurnazca tahrik edenler, husumeti örselemek yerine bayağı şekilde taçlandırıp tasdikleyenler elbette milletimizin gözünden ve gönlünden kaçamayacak aciz ve acıklı durumdadır.”

“MÜSLÜMAN MİNTANI GİYEN İBLİS…”

Devlet Bahçeli, bayram mesajının devamında şu vurguları yaptı:

“Üstelik fitne/fesat kışkırtıcılığı yaparak kutlu davamızı, fedakarlık ve iman numunesi camiamızı Türk düşmanlarının siparişiyle sorgulamaya, yargılamaya ve terörize etmeye kalkanlar Allah’ın şahitliğinde ifade ediyorum ki, bedelini adalet ve millet nezdinde çok ağır ödeyeceklerdir. Hakkımızı, hukukumuzu savunmak şeref konumuzdur. Ne hakkımızdan, ne hukukumuzdan, ne de şerefimizden taviz verilmeyecektir. Puslu havada Müslüman mintanı giyen iblisin şirret tuzakları boşa çıkarılacaktır.

Dileğim ve temennim, bayram günleri münasebetiyle herkesin bir vicdan muhasebesi yapması, dürüst ve samimi şekilde gündemdeki meseleleri ele almaları, sabır ve tahammül eşiklerimizi zorlama yanlışından derhal dönmeleridir.”

“BARIŞMANIN TEK YANLI OLMASI AKIL DIŞI”

“Bayram demek barış, sevgi, hürmet, hatırlama ve kardeşlik demektir. Ancak kardeşliğin veya barışmanın tek yanlı olması akıl dışılıktır. Milli vuslatı siyasi vurgunculukla kundaklamaya azmedenlere müsaade edilmeyecektir.  Bayram sürecinde, kendi iç dünyamızı, çevremizle kurduğumuz irtibat ve ilişki ağlarını yüreklice değerlendirmeye ve yeni baştan tefrik etmeye müştereken ihtiyacımız olduğu kanaatindeyim.

Anlaşılmaktan ziyade anlamaya, dayatmadan ziyade diyaloğa, kutuplaşmaktan ziyade kucaklaşmaya, ihtilaftan ziyade irade ve istikbal mutabakatına doğru kalıcı bir geçiş sağlam ve sahici adımlarla gerçekleşmelidir. Ne var ki bahse konu bu geçiş kalıcı ve köklü olmalıdır.”
<< Önceki Haber Erdoğan 'yumuşama' dedi, Bahçeli vites yükseltti Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER