Habertürk canlı yayınında birbirine girdiler! Sunucu zor sakinleştirdi

Mersin'deki polisevine yapılan saldırının konuşulduğu programda Hilmi Daşdemir ve Şaban Sevinç birbirine girdi. Ebru Baki güçlükle sakinleştirdi.

Canlı yayınında birbirine girdiler! Sunucu zor sakinleştirdi

Habertürk'ün sabah kuşağında Ebru Baki'nin sunduğu Para Gündem programına Hilmi Daşdemir ve gazeteci Şaban Sevinç birbirine girdi. 

Hilmi Daşdemir ve Sevinç, canlı yayında Mersin'deki polisevi saldırısı üzerinden hararetli bir atışmaya tutuştu

PKK'LININ GAZETECİ DİYE SAVUNULMASINI NEREYE KOYABİLİRİZ?
Hilmi Daşdemir'in, Sevinç'e yönelik kullandığı, "Bir PKK mensubunu bir gazeteci diye onun özgürlüğünü talep etmeyi bir gazeteci olarak nasıl savunursunuz Şaban Bey, gerçekten ben şaşırdım? Ben sizi ulusalcı biliyorum. PKK'lı birinin basın özgürlüğü kapsamında ele alınmasını nereye koyabiliriz?" cümlelerden sonra sözü Sevinç aldı.

BANA DEZENFORMASYON YAPTIN
Sevinç, kendisine yönelik dezenformasyon yapıldığını ileri sürerek, "Sözümü tamamlamadan siz beni 'vay PKK'lı gazeteciyi savunuyorsunuz' durumuna getirdiniz." dedi.

YALAN BİLGİ CHP'Yİ SUÇLAMAK İÇİN YAYILDI
Sevinç, sözlerine şöyle devam etti:

"Olay şu: Mersin olayı üzerinden iktidar CHP'ye dezenformasyon uyguladı. Mersin polisevine saldıran PKK'lının benim de eleştirdiğim Veli Ağbaba'nın hazırladığı listedeki terörist olduğu yayınlandı iktidar tarafından. İktidar eliyle yalan bilgi CHP'yi suçlamak için yayıldı.

CHP'LİLER PKK AĞZIYLA KONUŞUYOR
Daşdemir ise, "Kılıçdaroğlu'nun PKK'yı referans aldığına yalan mı diyeceğiz? Olanları söylüyorum CHP'nin en önemli aktörleri PKK ağzı ile konuşuyor." cevabını verdi.

Bu sözlerin üzerine iki isim de ses tonunu yükseltmeye başladı.

CHP'YE LAF SÖYLEMEK KOLAY, AKP'Yİ ELEŞTİRİN
Sevinç, Daşdemir'i demagoji yapmakla suçlarlayarak, "PKK'nın PKK olduğunu sizden öğrenecek değiliz. CHP ile PKK'yı aynı kefeye koymak çocukça bir şeydir. Ne demek yani. Ayıp ediyorsunuz. CHP'ye laf söylemek kolay. AK Parti'yi eleştirin. Oslo'da PKK ile masaya oturan, İmralı'da Öcalan ile masaya oturan AK Parti'yi eleştirin." diye konuştu
<< Önceki Haber Habertürk canlı yayınında birbirine girdiler! Sunucu... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER