İSPARK değnekçilerine yeni operasyon

İstanbul Otopark İşletmeleri Ticaret ve Anonim Şirketi (İSPARK)'a ait bazı otoparklarda, mesai saatleri dışında park eden sürücülerden yetkileri olmadığı halde para talep eden değnekçi ve valelere yönelik operasyon devam etti.

SHABER3.COM

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü kontrolünde başlattığı İstanbul Otopark İşletmeleri Ticaret ve Anonim Şirketi'ne (İSPARK) ait bazı otoparkları mesai saatlerinin ardından işgal ederek vatandaşlardan haksız  yere otopark ücreti alan "Değnekçiler" olarak ifade edilen kişilere yönelik operasyonları bu gece de devam etti.  

OTOPARKLAR KONTROL EDİLDİ

İlçelere bağlı polis ekipleri ile trafik polislerinin de destek verdiği operasyonlar,  Bakırköy, Beyoğlu, Beşiktaş, Fatih, Kadıköy ve  Şişli'de gerçekleştirildi. Operasyonlar kapsamında  İSPARK'a ait otoparklar kontrol edildi. Değnekçilik yaptığından şüphelenilen kişilerin üst araması  yapılarak kimlikleri kontrol edildi.  

KADIKÖY'DE BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Beşiktaş ve Fatih ilçelerinde yapılan kontrollerde herhangi bir değnekçiye rastlanılmazken polis ekipleri, vatandaşları fiş almadan ücret talep eden kişilere karşı uyardı ve herhangi bir ücret ödememelerini söyledi. 

Kadıköy Caddebostan'da yapılan operasyonlarında ise değnekçilik yapan bir kişi suçüstü gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişinin dün yapılan operasyonlarda  da gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan değnekçi işlemleri için polis merkezine götürüldü.

DÜN DE OPERASYON YAPILMIŞTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İstanbul Otopark İşletmeleri Ticaret ve Anonim Şirketi'ne (İSPARK) ait bazı otoparklarda, mesai saatleri dışında park eden sürücülerden yetkileri olmadığı halde para talep eden değnekçi ve valelere yönelik dün operasyon düzenlenmişti. 

Operasyonda otopark hizmeti adı altında araç sahiplerinden para alan kişiler gözaltına almıştı.
<< Önceki Haber İSPARK değnekçilerine yeni operasyon Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER