'Ya verecekler ya söke söke alacağız'

İktidara "Ya asgari ücrete zammı verecekler, ya biz söke söke alacağız" diye seslenen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Ama geçim olmazsa hiç merak etmeyin yakında seçim olur" diye seslendi.

SHABER3.COM

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, 663’üncü Kırkpınar Yağlı Güreşleri etkinliğini izlemek üzere geldiği Edirne’de CHP Edirne İl Başkanlığını ve Edirne Belediyesi’ni ziyaret etti.

Edirne İl Başkanlığı ziyaretinde açıklamalarda bulunan Özgür Özel, Gebze'deki 'Geçinemiyoruz' mitingini anımsatarak şu ifadeleri kullandı:

"Geçen hafta bir emek mitingi yaptık. Orada dört şey söyledik. Bir, kredi kartlarının faizlerini silin, esnafa, köylüye, bireysel sıkıntı çekenlere. Ana parasını bölün. Bundan yüzde 30 vergiyi kaldırın, milleti rahatlatın. İki, taban ücretleri, mesela buğdayda 15 lira olması lazım. Maliyetini verdiler. Taban fiyatları artırın. Ayçiçeğe iyi bir fiyat verin. Üzüm, fındık, çay, narenciye, sahip çıkın. Üçüncüsü emekli maaşı 10 bin lira olmaz. Bunu bir asgari ücret düzeyine getirin. Sonuncusu asgari ücrete enflasyon uyarlamasını hiç olmazsa yapın, insanları bugün 17 bin lira olan asgari ücret verildiği günkü 13 bin liraya denk geliyor. Yıl sonuna doğru 9 bin liraya düşecek. Bu olmaz dedik. İtiraz ettik."

'ASGARİ ÜCRET MESAJI
Asgari ücret ile ilgili mesaj veren Özel, şunları kaydetti:

"Buradan tekrar ediyoruz. Ya asgari ücrete zammı verecekler, ya biz söke söke alacağız. Bir kez daha söylüyoruz. Zammı yaparsanız sorunlar bitmez. Ama hiç olmazsa birazcık geçim olur. Ama geçim olmazsa hiç merak etmeyin yakında seçim olur. Hepinize teşekkür ediyoruz. Filiz Başkan’a, belediye meclis üyelerimize, hayırlı olsun diyoruz. Baba ocağına bugün koşup gelen hepinize teşekkür ediyoruz. Bugün Edirne’ye Türkiye’nin dört bir yanından güzel insanlar geldiler. Yarışan, güreşen, bütün pehlivanlara, bütün yiğitlere başarılar diliyoruz. İyi olan kazansın diyoruz. Ama eninde sonunda Edirne’miz kazansın, sizler kazanın istiyoruz."

"ESAS HEDEFİMİZ ATATÜRK’ÜN PARTİSİNİ İKTİDAR YAPMAK"
Özgür Özel, Edirne Belediyesi'ne ziyaretinde yaptığı konuşmada “Biz bugün Edirne Belediyesi’ne büyük bir keyifle geldik. Belediye’nin kapısında 40’lı yaşlarında kadın bir Belediye Başkanı ve çok genç ekip arkadaşları karşıladılar. Edirne, geçmiş dönem sevgili Recep Gürkan’ın görev yaptığı bu binayı bir bayrak devir teslimiyle, sulh içinde ve yeni enerjiler, umutlarla Filiz Hanım’a devretti. Hem kendisine hem tüm siyasi partilerden seçilmiş belediye meclis üyelerine başarılar diliyoruz” dedi.

<< Önceki Haber 'Ya verecekler ya söke söke alacağız' Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER