AKP yeniden kampa giriyor... Masada hangi konular var?

AKP'de 31 Mart seçimlerindeki yenilginin yankıları sürüyor. Kızılcahamam’da 541 belediye başkanının katılımıyla gerçekleştirilecek kampta 31 Mart yerel seçimlerindeki oy kaybının sebepleri değerlendirilecek, 2028 için yol haritası belirlenecek.

SHABER3.COM

AKP, Kızılcahamam’da Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla belediye başkanları ile İstişare ve Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirecek. 30 Haziran Pazar günü başlayıp üç gün sürecek olan kampta, belediye başkanları sıkıntılarını Erdoğan’a iletecek.

Kampa 12’si büyükşehir, 12’si il, 347’si ilçe, 170’i belde olmak üzere toplam 541 belediye başkanının yanı sıra, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile bakanlar, bakan yardımcıları, MYK üyeleri, belediye meclisi üyeleri ile genel yerel yönetimler teşkilatı katılacak. Toplantıya yaklaşık 750 parti üyesinin katılımı bekleniyor.

BAKANLAR SUNUM YAPACAK, BAŞKANLAR SIKINTILARINI İLETECEK

Türkiye Gazetesi'nden Emrah Özcan'ın haberine göre; 31 Mart yerel seçimlerindeki oy kaybının sebeplerinin değerlendireceği toplantılarda, 2028’in yol haritası çizilecek. Kampta, belediye başkanları, bütçe sorunu, borçların fazlalığı, personel maaşlarını ödemedeki güçlükler ve bürokratik engeller gibi sıkıntılarını Erdoğan’a iletme fırsatı bulacak.

Toplantıda sekiz bakan sunum yapacak. Kampın ilk gününde genel başkan vekilleri belediye başkanları ile tecrübe paylaşımı ve sohbet programında bir araya gelecek. Ardından genel merkez yönetimi bölgelerindeki belediye başkanlarıyla koordinasyon toplantıları gerçekleştirecek.

ERDOĞAN "DEĞİŞİM" MESAJI VERECEK

İkinci günde, bazı genel başkan yardımcıları ile bazı bakanlar sunum yapacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, basına açık bir şekilde belediye başkanlarına hitap edecek. Erdoğan’ın konuşmasında Cumhur İttifakı’nın devamının yanı sıra toplumda ve tabanda beklenen değişim hamlesi ile ilgili güçlü mesajlar vermesi bekleniyor.

Kampın üçüncü gününde ise Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in moderatörlüğünde, Teşkilat İşleri Başkanı Erkan Kandemir, Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ ile Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz’un katılımıyla genel değerlendirme paneli gerçekleştirilecek. Daha sonra bakan yardımcılarının katılımıyla istişare ve müzakere toplantıları yapılarak kamp tamamlanacak.
<< Önceki Haber AKP yeniden kampa giriyor... Masada hangi konular var? Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER