Hidayet Karaca'dan mesaj var...

Dizi senaryosu sebebiyle 5 yıldır hapiste tutulan gazeteci Hidayet Karaca'nın eşi Şule Karaca sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu.

SHABER3.COM

İstanbul Silivri Kapalı Cezaevi'nde en ağır suçlular için hazırlanan "yüksek güvenlikli" bölümde 5 yıldır kalan Samanyolu Medya Grubu Başkanı Hidayet Karaca günlerini nasıl geçiriyor? 

Son 2 yılını tecritte geçiren Karaca'nın eşi Şule Karaca şahsi Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu. 

Eşiyle gurur duyduğunun altını çizen Karaca, Hidayet Bey'in son durumu ile ilgili bilgi verdi. 

SANKİ İŞE GİDİP EVE GELMİŞ GİBİ DÜŞÜNÜP PLASTİK SANDALYEDE ÖMÜR GEÇİRİYOR

Eşinin gününün büyük bir bölümünde kitap ve Kura'n-ı Kerîm okuduğunu belirten Şule Karaca, "Eşim günlerini dolu dolu geçirmekte sabah 5'te kalkarak başlıyor güne. 9'a kadar hatimli teheccüd kılıp işrak namazıyla 11'e kadar uyuyup sonrasında kahvaltı, akabinde okuyacakları günlük evrad-ı ezkârı ile devam ediyor. Risale-i Nur ve çok fazla kitap okuyor. Hatta kış dönemine girdiğimiz için vaktin yetmediğini, gece 1'de yattığını söylüyor. Her gün odasını temizleyip, yatağını düzeltip akşam 9'a kadar oturmadığını, sanki işe gidip akşam evine gelmiş gibi düşünüp plastik sandalyesinde ömür geçiriyor." ifadelerini kullandı. 

EVLATLARINDAN AYRI BİR BABA, BİR EŞ

Şule Karaca eşi için, "Evlatlarından ayrı bir baba, bir eş. Rabbim bütün yalnızlıklarımızı gidersin. Aynı zamanda bizlere 'kimseye kırılmak gibi bir lüksümüz yok' diyerek, gurur duyulacak bir eş nasıl olunurmuş gösteriyor. Avluda yağmur yağarken Emin'in okula nasıl gittiğini düşünüp üzülen bir baba. Bu süreç bize düşmanın cefasından çok dostların vefasızlığını ne kadar ağır olduğunu öğretti." dedi. << Önceki Haber Hidayet Karaca'dan mesaj var... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER