Akşener'siz ilk toplantıdan sonra açıklama: Ortak adayımızı Pazartesi duyuracağız

Kemal Kılıçdaroğlu, Temel Karamollaoğlu, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Gültekin Uysal, Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde yaklaşık 4,5 saat süren toplantıda bir araya geldi. Görüşme sonrası yapılan ortak açıklamada "Hiçbir gelişme milletimizin deprem felaketi dolayısıyla yaşamakta olduğu acıların ve bu acılara sebep olan yönetim zafiyetinin üstünü örtemez. Yolumuza devam edeceğiz. Hedefimiz; kaybedeni olmayan bir zaferdir" denildi. 5 parti, pazartesi günü saat 14.00'te yeniden bir araya gelecek ve cumhurbaşkanı adayını ilan edecek.

SHABER3.COM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in masadan ayrılmasının ardından CHP, Gelecek Partisi, DEVA Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti genel başkanları, bugün önemli bir toplantı gerçekleştirdi.

Saat 17.00 sularında başlayan toplantı, yaklaşık 4,5 saat sürerek 21.30'da sona erdi. Toplantı sonrası yayınlanan ortak açıklamada, hiçbir gelişmenin yönetim zafiyetinin üstünü örtemeyeceğinin altı çizilerek, "Bizler, 85 milyon insanımızın hiçbir ferdini dışarda bırakmadan, hiç kimsenin kalbini kırmadan, güvenini boşa çıkarmadan yolumuza devam edeceğiz. Hedefimiz; kaybedeni olmayan bir zaferdir" mesajı verildi.


5 parti, 6 Mart Pazartesi günü saat 14.00'te yine Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde bir araya gelecek. İYİ Parti, toplantıya Meral Akşener'in katılmayacağını açıklamıştı.
Saadet Partisi Genel Merkezi'ndeki gerçekleştirilen görüşme öncesi Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ı kapıda karşıladı.

Görüşmede, Meral Akşener'in açıklamaları ve cumhurbaşkanı adayı ele alındı.

ORTAK AÇIKLAMA: HEDEFİMİZ; KAYBEDENİ OLMAYAN BİR ZAFERDİR

Toplantı sonrası partiler tarafından ortak açıklama yapıldı. "Yolumuza devam edeceğiz" vurgusunun yer aldığı açıklamada şunlar kaydedildi:

“Millet İttifakı olarak, bugün Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya geldik. Ülkemizin tüm toplum kesimlerinin en geniş yelpazede temsil edildiği ve bizatihi milletimizin kurduğu masamız ilk gün hangi ilke ve hedefler doğrultusunda kurulduysa, bugün de yine aynı istikamette çalışmalarına devam etme kararlılığındadır.

Hiçbir gelişme milletimizin deprem felaketi dolayısıyla yaşamakta olduğu acıların ve bu acılara sebep olan yönetim zafiyetinin üstünü örtemez. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, bütün bu yönetim zafiyetlerine son vereceğimizi ve ayrıca tüm vatandaşlarımızı güvenli şehirlerde ve güvenli konutlarda yaşatmak için gerekli tedbirleri alacağımızı taahhüt ediyoruz. Millet İttifakının belediye başkanları da şimdiden bu taahhütlerin gereğini yerine getirmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Bizler, yola çıktığımız ilk günden beri ortak akıl, istişare ve uzlaşı ile bir süreç yürütüyoruz. Yeni bir dönemin şafağında olduğumuzun bilinciyle; bu topraklarda umudu yeniden yeşertecek ve güzel ülkemizde insan onuruna yaraşır hayat şartlarını hep birlikte tesis edeceğiz.


Düne ve bugüne sıkışmadan, “Yarının Türkiye”sini inşa ve ihya etmekte kararlıyız! Bizler, 85 milyon insanımızın hiçbir ferdini dışarda bırakmadan, hiç kimsenin kalbini kırmadan, güvenini boşa çıkarmadan yolumuza devam edeceğiz.

Hedefimiz; kaybedeni olmayan bir zaferdir!”

Bu çerçevede; bir önceki toplantımızda karara vardığımız gibi, 6 Mart Pazartesi günü tekrar Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde bir araya geleceğiz. Ortak bir anlayışa ulaştığımız 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak Cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda nihai açıklamayı kamuoyu ile paylaşacağız."
<< Önceki Haber Akşener'siz ilk toplantıdan sonra açıklama: Ortak adayımızı... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER